Sunday , 19 September 2021
istock 000011686797small

Erikomisjon nõuab konkreetseid vastutajaid, kelle otsuste tõttu vaktsiinid riknesid

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon kuulas täna avalikul veebiistungil riigisekretäri komisjoni aruannet Terviseameti ravimite külmlao rikke põhjustanud asjaolude väljaselgitamise kohta ning palub lisainfot nii Terviseametilt kui Ravimiametilt.
Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul võttis komisjon istungil kõlanud ametiisikute seisukohad teadmiseks ja soovib tervise- ja tööministrilt tänase nõupidamise põhjal kirjalikku ülevaadet personaalse vastutuse kohta.
Reinsalu viitas ka riigikontrolöri öeldule, et tegelikkuses on vajalik selge konkreetne vastutus asutuste ja isikute kaupa. „Kollektiivne vastutamatus on meid täna viinud selleni, et ei ole täidetud ravimite käitlemise nõudeid ja massiliselt vaktsiine on riknenud,“ ütles Reinsalu.

Reinsalu sõnul peab komisjon oluliseks, et sotsiaalminister annaks kirjaliku argumenteeritud kinnituse selle kohta, et inimestele ei ole manustatud mittenõuetekohaselt käideldud ravimeid või vaktsiine viimase nelja aasta jooksul.
Erikomisjon pöördub ka Ravimiameti poole, et saada informatsiooni, mis on seotud ameti varasemate hoiatustega selle kohta, et Terviseametis ei ole ravimeid nõuetekohaselt käideldud ja on seatud sellega seatud ohtu rahva tervis. Ravimiametil tuleb komisjonile saata kirjalikult info millal ja kellele täpselt esitas Ravimiamet oma varasemad hoiatused.
Reinsalu sõnul väljendasid mitmed komisjoni liikmed istungil ka seisukohta, et tervise- ja tööminister peaks kaaluma poliitilise vastutuse võtmist.

Istungil osalesid tervise- ja tööminister Tanel Kiik, riigisekretär Taimar Peterkop, riigikontrolör Janar Holm ja Terviseameti peadirektor Üllar Lanno.

Jaga

Vaata ka:

ILM EESTIS 455x300 1

ILM: Pühapäev 19.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on -2 ..+12°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 3-9, rannikul kuni 11, …

kohus

28-aastane Erik, Pärnu maakohtus: Ma tunnistan üles, et tapsin oma EMA !

28aastase Eriku süüasja on Pärnu maakohtu Kuninga tänava kohtumajas läinud suvel juba mitmel päeval arutatud. …

pilt

PALUN JAGA! Politsei otsib Tartus kadunud 80-aastast Olegi

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Tartus kadunud 80-aastase Olegi asukohta. 80-aastane Oleg läks täna 9.30 …

F Politsei 2

LEITUD: 13-aastane Jutta läks ise koju tagasi.

Reede õhtul Tallinnas kadunud 13-aastane Jutta Amalia ilmus enne südaööd ise koju tagasi. Politsei kinnitusel …