Esmaspäev , 5 juuni 2023
Erakorralised uudised

Küttepuude hind on aastaga tõusnud kahekordseks

Küttepuude hind on aastaga tõusnud kahekordseks, kirjutab Maaleht. Kui veel sügisel sai näiteks lepahalge osta 40 euroga ruumimeeter, siis praegu küsitakse sama koguse eest juba 85 eurot või rohkem.

Hüppelise hinnatõusu taga pole ainult kallinenud traktorikütus ja saebensiin, vaid ka talvised šokeerivalt suured elektriarved, mis pani inimesed taas ahje kütma, selgitab ajaleht.

“Küttepuidu ostmise huvi on sellel aastal märgatavalt kasvanud,” kinnitas RMK puiduturustusosakonna juhataja Ulvar Kaubi. “Inimesed püüavad sooja saamiseks vähem elektrit tarbida ja rohkem küttepuitu kasutada.”

Mõju on ka sellel, et ida-läänesuunalised puiduvood on vähenemas ja ettevõtted otsivad alternatiivseid toormeallikaid. “Ka soojuse- ja elektritootjad on asunud küttepuitu varuma, et jaamad seisma ei jääks. See kõik on tekitanud turul stressi ja viinud hinnad üles,” tõdes Kaubi.

RMK müüb küttepuiduna kolmemeetrist küttepalki, mille hind täiskoorma puhul on 40 eurot tihumeeter. Nõudlus on suur ja kohe-kohe algamas raierahu, mistõttu lehtpuupalkide tellimine on praegu üldse peatunud ja okaspuul on mitme kuu pikkune järjekord.

Pelleti hind tõuseb samuti

Ka pelletiturul on muudatusi: kuna puidu kokkuostu hind on oluliselt tõusnud, on ka valmistoodangu väljamüügi hind aastaga kolmandiku kerkinud.

Metsandusekspert Heiki Hepner teeb regulaarseid hinnaülevaateid Maalehe kaasaandele Metsaleht ning tema kogutud andmed näitavad, et aastaga on küttepuidu hind tõusnud 93 protsenti.

Tihumeeter kolme meetri pikkust segaküttepuitu maksis märtsis 45,38 eurot (ilma käibemaksuta).
Err.ee

Vaata ka:

Venemaa teatas suure Ukraina pealetungist Donetski oblastis

Vene kaitseministeerium teatas ööl vastu esmaspäeva suurest Ukraina soomusrünnakust Lõuna-Donetskis. Venemaa väitel kasutas Ukraina rünnakus seni …