Erakorralised uudised

Vene väed üritasid Mariupolit tormijooksuga vallutada

Donetski ja Tavriiski suunal on käimas lahingud Slovianski, Popasna ja Kurakhove lähedal, Vene väed püüdsid tormirünnakuga vallutada ka Mariupoli linna, kuid see ei õnnestunud. Vastava avalduse tegi Ukraina relvajõudude peastaap Facebookis, vahendab uudisteagentuur Ukrinform.

14. aprillil 2022 kell 06.00 seisuga jätkus Venemaa täiemahuline sissetung Ukrainasse.

Vaenlane koondab Ukraina idapiiri lähedal sõjalisi õhuvägesid, tugevdab suurtükiväeüksusi, optimeerib olemasolevaid juhtimissüsteeme, luuret ja meditsiinilist tuge.Venemaa raketirünnakute oht on püsiv kogu Ukrainas.
Venemaa sissetungijad jätkavad süstemaatiliselt raketi- ja õhulööke Harkivi oblasti, Donetski oblasti ja Zaporižžia oblasti sõjaliste ja tsiviilinfrastruktuuriobjektide pihta.

Volõni ja Polissia suunal vaenlane viimase ööpäeva jooksul aktiivset tegevust ette ei võtnud.
Valgevene relvajõudude teatud üksused jätkavad Ukraina-Valgevene piiri katmisega seotud ülesannete täitmist Bresti oblastis ja Gomeli oblastis. Käimas on planeeritud lahinguväljaõppe tegevused.

Valgevene Homieli linnas kontrollib Valgevene ja Venemaa relvajõudude sõjaväepolitsei kontrollpunktides isiklikke telefone. Tsiviilelanikele teatatakse, et Ukraina üksused võivad Valgevenet rünnata igal ajal.
Siverski suunal koondab vaenlane Kesksõjaväeringkonna üksusi Brjanski oblastist ja Kurski oblastist. Pärast lahinguvõime taastamist koondatakse need üksused Belgorodi oblastisse ja Voroneži oblastisse.

Vene föderatsioon tugevdab piirikontrolli, karmistab positsioone, baase ning tagab väikese arvu isikkoosseisu, relvastuse ja sõjatehnika kohaloleku.
Slobožanski suunal viivad Vene väed läbi potentsiaalsete ründealade luuret, laiendavad luuresüsteemi, juhtimist ja meditsiinilist tuge.
Vaenlane jätkab Harkivi linna osalist blokeerimist ja linna tulistamist suurtükiväega, üksuste koondamist ja varude täiendamist.

Donetski ja Tavriiski suunal sõdisid Vene väed Slovianski, Popasna ja Kurakhove lähedal, püüdsid tormirünnakuga Mariupoli linna, kuid see ei õnnestunud. Lahingud käivad.
Sievierodonetski lähedal suurendavad Vene väed Kesksõjaväeringkonna 2. relvaarmee eraldiseisvate üksustega vägesid.

Sundmobilisatsioonimeetmed on käimas ajutiselt okupeeritud Donetski oblasti ja Luganski oblasti aladel. Horlivkas korraldatakse iga päev ekskursioone eramajades ja kortermajades.

Väidetavalt seadis Vene väejuhatus ülesandeks mobiliseerida 60-70 tuhat inimest niinimetatud DPR-i raames. Neid näitajaid täitis aga vaid 20 protsenti.
Lõuna-Bugi suunal pingutavad Vene väed võitlusvõime taastamiseks, laskemoona täiendamiseks ja positsioonide tugevdamiseks. Vaenlane tulistab Ukraina vägede positsioone.

Vene sissetungijad võitlevad Oleksandrivka lähedal, üritades jätkata pealetungi, et taastada kontroll Osokorivka lähedal kaotatud positsioonide üle.

Viimase ööpäeva jooksul on Ukraina kaitsjad Luganski oblastis ja Donetski oblastis tagasi löönud kaheksa vaenlase rünnakut, hävitanud tanki, neli soomusmasinat, kuus mootorsõidukit ja ühe vaenlase suurtükiväesüsteemi. Ukraina õhutõrjeraketiväed tulistasid alla kaks vaenlase hävitajat.

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum – Reede 8 detsember 2023

Hea hing, kui sa astud selle päeva valgusse, tea, et inglite armastus ja tugi ümbritseb

taroskoop minuaeg.com jpg

Tarokoop – Reede 8 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna keskenduge enesehooldusele. See on päev, mil võite kogeda

error: Sisu on kaitstud!