Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
kuunlad

KOHUTAV: Eesti ühe põhikooli laps suri narkoüledoosist.

Vaid mõni nädal varem kukkus samas koolis teine õpilane kokku – ka selle juhtumi taga kahtlustatakse uimasteid. Politsei koputab koolikaaslaste, õpetajate ja lapsevanemate südametunnistusele – nendest asjadest tuleb teada anda ja see ei ole pealekaebamine, vaid aitamine.

„Seda tragöödiat tagasi ei keera,“ nendib põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Rait Pikaro.

Politsei võttis juhtunu pulkadeks. Praeguseks on viiteid, et märtsi lõpus hukkunud noormees kuulus seltskonda, kus tegeleti uimastite tellimisega välismaalt, ka posti teel. Säärastesse sõpruskondadesse kuulub tavaliselt mitme erineva kooli noori. On alust arvata, et selles sõpruskonnas jagati ja müüdi ained ka eakaaslastele.

Millest täpsemalt noormees surmava doosi sai, pole teada. „Saame ainete loetelu, mida organismist leiti, aga me ei saagi arvatavasti kunagi teada, kas tegu oli ühe kindla aine tarvitamisega või ainega, mida müüdi millegi muu pähe. See on alati väga reaalne oht uimastite puhul. Ikkagi jääb piinama, kust see surmav doos ja kogus tuli – sellele me ühest vastust ei saanudki,“ möönab Pikaro.

Politsei suhtles juhtunu asjus kümnekonna noorega. Nii sõpruskonda kuulunutega, kes ise tarvitasid ja aineid vahendasid, kui ka nendega, kes olid muudmoodi kursis või aimasid midagi. „Loodame, et noored räägivad meile kõigest, mida nad teavad, aga arvatavasti on lugusid, mida ei räägita lõpuni.“

Loe edasi SIIT

Allikas: Õhtuleht.ee

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!