Erakorralised uudised
light bulb gacc664c93 640

Koalitsiooninõukogu asub täna elektrihindadele leevendust otsima

Esmaspäeval koguneb koalitsiooninõukogu, et arutada, mis saab energiahinna tõusu hüvitamisest – peaminister Kaja Kallas kinnitas, et tehakse kõik endast olenev, et kokkuleppele jõuda.

Kallas rääkis Postimehele, et ka nädalavahetusel käisid pidevad konsultatsioonid mitme osapoolega, nende hulgas koalitsioonipartneri Keskerakonna esimehe Jüri Ratasega, vahendab BNS.

“Oleme arutanud kõiki elektrituru kitsaskohti, vaaginud, kuidas oleks võimalik pakkuda soodsamaid hindu, ja uurinud, kuidas elektrimüüjad saaksid seda teha. Eriti puudutab see fikseeritud elektrihinda eratarbijatele. Oleme võtnud fookusesse ka selle, et juriidilistel isikutel on tekkinud seoses elektrihinna tõusuga likviidsuse probleeme, ja mõelnud, kuidas seda lahendada, kuidas pakkuda neile abi, et ei tekiks lumepalli, et ühed arved jäävad maksmata ja sellest tulenevalt jäävad maksmata ka teised arved ning edasi jäävad maksmata juba töötajate palgad. Seda me kindlasti ei taha ning seetõttu olemegi arutanud, millist abi saaks riik ettevõtetele pakkuda,” rääkis Kallas.

Tema sõnul on erakonnad esitanud mitu ettepanekut. “Me arutame neid kõiki ja siis otsustame, mis on tehtavad ja mis ei ole,” ütles Kallas. “Asi, milles me kõik oleme ühel meelel, on see, et olukord on keeruline. Šokeeriva elektriarve saanud kodutarbijad on hädas ja teiselt poolt on mures juriidilised isikud, kes ei ole riski maandanud ega hinda fikseerinud. Me ju kõik näeme seda olukorda siiski ühtemoodi.”
Peaministri sõnul ei saa unustada, et riik on juba teinud mitu meedet ja neid ka täiendanud.
“Ei saa unustada, et me kasutame kõigiks toetusteks ja hüvitisteks maksumaksja raha. Meil on selge vastutus, et maksumaksja raha kasutataks sihipäraselt,” ütles Kallas

“Meil on kaks valikut: kas teeme välja kõigile – mis tähendab, et kõik saavad natukevõi sihime hüvitise nii, et abi saavad inimesed, kellel seda tõesti vaja on. Seega tulebki vaadata, et kui praegune meede ei tööta, siis kuidas me peame seda muutma, et see töötaks. Just see ongi positsioon, millest lähtuvalt me räägime. Ma arvan, et meie mõlema soov on olukord lahendada, pidades silmas seda, et tekkinud situatsioon pole sugugi lühiajaline,” lisas Kallas.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Reede 12 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna võib su armastusel olla eriline sügavus ja intensiivsus.

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop- Reede 12 aprill 2024

Täna on eriline päev, täis armastuse ja valguse energiat. Inglid kutsuvad teid üles avama oma

error: Sisu on kaitstud!