Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
testi tegemine

Reisilt naastes enam lennujaamas ja sadamas testida ei saa

Nagu Postimehe vahendatud Terviseameti pressikonverentsi kokkuvõttest lugeda saab, on Terviseamet seoses omikrontüve levikuga vaadanud üle testimiskorralduse ning ameti hinnangul ei ole otstarbekas testida kõiki lähikontaktseid asümptomaatilisi isolatsiooni lõpus. Kuna nüüd vaktsineerimata inimesed, kes saabuvad riskiriigist, ei saa lühendada oma isolatsiooni, siis sulgeb terviseamet alates järgmise nädala esmaspäevast (s.o. alates 17.01) sadamas, lennujaamas ja Narva piiripunktis olevad testimiskohad.

Kuigi ei Terviseameti ega Kriis.ee lehelt seda infot ei leia (õigemini, seal on hetkel vastupidine info), kinnitati lennujaamas asuvas Confido testimispunktis laupäeval, et tasuta testimine seal alates esmaspäevast tõesti lõppeb.

Vähemalt saime me nüüd teada, et kogu see testimisvärk polnud loodud mitte nakkusekandjate avastamiseks, vaid puhtalt seoses riskiriikidest saabuvate vaktsineerimata inimeste isolatsioonikohustuse tõttu. Üldiselt, Terviseameti sõnum tundub olevat see, et kuradile see nakkuse võimalikult kiire avastamine.

Allikas Trip.ee

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!