Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
digilugu.ee

Alustatakse patsiendiportaali digilugu.ee uuendamisega

14 aastat inimesi teeninud patsiendiportaalis digilugu.ee tehti viimane suurem arendus üheksa aastat tagasi ning nüüd on taas arendused plaanis. 

Alates 2021 aastast sai portaali visiooni loomise ja sisulise poole eest vastutavaks pooleks Tervise Arengu Instituut (TAI). Koostöös lahenduse arendusi telliva ja haldava Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusega (TEHIK) hakkab TAI Euroopa Regionaalarengu Fondist eraldatud toetuse abil portaali peagi kaasajastama, vahendab BNS.

Eelmise aasta novembris hakkas AS Nortal koostama patsiendiportaali ärivajaduste ja tehniliste nõuete detailanalüüsi, mis saavad muudatustöödele aluseks. Uues kuues kasutajasõbralik portaal peaks plaanide kohaselt valmima 2023. aasta augustiks. Selleks ajaks on TEHIK-u eestvedamisel uuendatud nii portaali visuaalne väljanägemine kui ka tehniline platvorm.
Portaal annab tulevikus personaalse ülevaate inimese tervisest

„Inimese seisukohast on oluline, et portaal annaks tulevikus personaalse ja tervikliku ülevaate tema füüsilisest ja vaimsest tervisest ning sotsiaalsest olukorrast, lähtudes tema enda sõnastatud tervise eesmärkidest. Samuti võiks tulevikus portaal inimeste ravisoostumust toetada, kuvades arsti poolt kinnitatud viimast raviskeemi, mis on nähtav kõikidele teenuseosutajatele nii tervishoiu- kui sotsiaalsüsteemis,“ kommenteeris visiooni TAI patsiendiportaali projektijuht Signe Asi.

„On oluline, et portaal koondaks kokku tõenduspõhised patsiendiõpetuse materjalid, hindamisinstrumendid ja testid. See võimaldaks teabevahetust ja vajadusel võrgustikukohtumisi tervishoiuspetsialisti ning patsiendi ning tema perekonna vahel. Meie eesmärgiks on muuta portaal kasutajasõbralikumaks ja personaalsemaks, kus meeldetuletussüsteemid toimiksid tõrgeteta ja inimesed saaksid portaali kasutades hõlpsasti kätte just temale olulise ja asjakohase info,“ lisas Asi.

Patsiendiportaal saab ka uue nime

Lisaks esimese etapi uuendustele läheb muutmisele ka portaali nimetus. Peatselt kuulutatakse välja ka nimekonkursi, kus kõik inimesed saavad kaasa mõelda.

Muudatuste tegemisele on sillutanud tee sotsiaalministeeriumi ning riigikantselei innovatsioonitiimi ühisprojektina valminud eelanalüüs, kus on välja toodud need funktsionaalsused, mida patsiendiportaal võiks sisaldada.
Rahvastiku Tervise Arengukava 2020-2030 ühe alaeesmärgina on sõnastatud inimesekeskne tervishoid, et suurendada inimese rolli ja vastutust tervisesüsteemis. Sellest tulenevalt on uueneval patsiendiportaalil oluline roll pakkuda inimestele proaktiivseid, motiveerivaid ja terviseharitust suurendavaid võimalusi.

Patsiendiportaalis on praegusel hetkel kasutajal võimalik saada ülevaadet oma visiitidest, uuringutest, diagnoosidest, jälgida, kes on tema terviseandmeid vaadanud ja soovi korral need sulgeda. Samuti anda volitusi digiretsepti alusel ravimi väljaostmiseks ja terviseandmete vaatamiseks, määrata kontaktisikuid ja broneerida aegu eriarsti vastuvõtule.

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!