2.3 C
Tallinn
Pühapäev 29. jaanuar 2023
TervisKevadväsimust saab vältida

Kevadväsimust saab vältida

Miks me just kevadel nõnda väsime ja kuidas end valgusvaesest talvest üles turgutada? ERR Novaator otsis sellele küsimusele vastust koos Vikerraadioga ning sai paar päris head ja lihtsat soovitust.
Inimesi kimbutavad kevadest kevadesse märtsist maini sellised tülikad sümptomid nagu unisus, meeleolu langus ja energiapuudus. Sageli kurdetakse ärrituvust, puhkamatuse tunnet, une- ja motivatsioonipuudust, keskendumisraskusi, tuleb ette vererõhu kõikumisi, seedeprobleeme, kroonilised haigused ägenevad ja kergesti korjatakse üles uusi haigusi. Kõike seda kokku oleme hakanud nimetama kevadväsimuseks.
Vikerraadio “Huvitaja” saates jagas sel teemal nõu Regionaalhaigla kopsuarst ja unespetsialist Erve Sõõru. Tema sõnutsi pole kevadväsimus konkreetne diagnoositav haigus, ega leidu ka ühtainsat võluravimit selle vastu, kuid ootamatult häid tulemusi võib saavutada, kui pidada hoolega silmas teada-tuntud “kuldset kolmikut”: uni, toit ja liikumine.

 

Uni. Kui päev niipalju pikeneb, et valge aeg “sõidab sisse” meie uneaaega, võib keha sattuda segadusse, justkui kestaks päev ja tuleks seetõttu olla ärkvel ja tegus.

 

Loe edasi: www.err.ee

Foto:

Veel artikleid