AHF 2341

Justiitsministeerium: Aita tunnustada julgeid kodanikke

Justiitsministeerium palub abi leidmaks julgeid inimesi, kes on hoidnud ära või tõkestanud kuriteo, aidanud kinni pidada kurjategijaid või osutanud abi kuriteoohvritele. Kodanikujulguse aumärki saab anda ka muu olulise panuse eest inimeste turvatunde suurendamisel.

 

„Ebaõiglusele ja kurjusele saab vastu astuda igaüks, kes neid kohtab. Igaüks seda aga tegema ei kipu. Need julged, kes seda teevad, on eeskujuks meile kõigile – selliste inimeste julgete tegude taga on hoolivus, mida on raske alahinnata,“ sõnas justiitsminister Kalle Laanet.

Kui tead inimest, kes väärib oma tegude eest kodanikujulguse aumärki ja tunnustust, siis edasta oma ettepanek märksõnaga „Kodanikujulguse aumärk“ hiljemalt 6. oktoobriks 2023 aadressile Justiitsministeerium, Suur-Ameerika 1, 10122, Tallinn või e-posti teel kart.repponen@just.ee.

Ettepanekus aumärgi andmiseks tuleb esitada:

1) kandidaadi ees- ja perekonnanimi või juriidilise isiku nimi;
2) kandidaadi kontaktandmed;
3) põhjendus;
4) ettepaneku esitaja kontaktandmed;
5) ettepaneku tegemise kuupäev ja ettepaneku esitaja allkiri.

Kõik laekunud ettepanekud vaatab läbi ennetusnõukogu avaneb uues vahekaardisning edastab otsuse justiitsministrile kinnitamiseks.

Aumärgid on kavas pidulikult välja anda novembri lõpus. 2022. aastal said kodanikujulguse aumärgid viis inimest, kelle lood leiab justiitsministeeriumi veebilehelt avaneb uues vahekaardis.

Justiitsminister annab kodanikujulguse aumärke välja alates 2004. aastast.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Eesti politsei annetas Ukrainale 31 politseiautot

Politsei- ja Piirivalveamet viis Ukraina politseile 31 autot, mis olid varem piirkonnapolitseinike kasutuses ning mida

ultra detailed nebula abstract wallpaper 7

Juunikuu teisel poolel võivad mõned tähemärgid kogeda raskemaid aegu. Siin on neli tähemärki, kellel võib olla keerulisem periood:

Kaksikud: Kaksikuid ootab keeruline aeg töö ja suhete osas. Saturni retrograad võib tuua takistusi ja