Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
drink driving 808790 1920

Joobes Juhtimise Traagiline Tagajärg: Kaks Elu Nõudnud Õnnetus Viib Tingimisi Vangistuseni

Sellest juhtumist lähtuvalt mõistis Harju maakohus Keity Libliku süüdi joobeseisundis sõidukijuhtimises, mis põhjustas kahe inimese, 36-aastase Aleksandri ja 45-aastase, laiemalt õigeusu kiriku preestri Isa Afratina nime all tuntud Ergo Laasi surma. Arvestades, et õnnetuse hetkel oli Liblik joobes ja tal puudus juhtimisõigus, käsitles kohus seda tõsise kuriteona.

Karistusseadustiku kohaselt võib sellise teo eest määrata kolme- kuni kaheksateistaastase vangistuse. Sel juhul määras kohus nelja-aastase vangistuse, mida lühimenetluse tõttu kolmandiku võrra vähendati, jättes alles kaks aastat ja kaheksa kuud vangistust. Lisaks sellele otsustas kohus, et vangistust ei pöörata täitmisele, kui Liblik nelja aasta pikkuse katseaja jooksul uut tahtlikku kuritegu ei pane.

Sellise otsusega soovib kohus tõenäoliselt mitte ainult karistada süüdlast, vaid ka anda talle võimaluse oma käitumist parandada, vältides uute kuritegude toimepanemist. Tingimisi vangistus koos katseajaga on levinud praktika, mille eesmärk on toetada süüdlase rehabilitatsiooni ja tagada ühiskonna turvalisus.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!