Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
minuaeg.com uudised
www.minuaeg.com

PTA võttis Tallinnas omanikult loomad ära

Amet võttis loomapidajalt kokku ära kuus looma. Loomade elu ja tervis oli ohus. Loomad anti üle varjupaigale, kus nende eest kantakse hoolt.

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaoluosakonna peaspetsialisti Carol Laurimaa sõnul ei peetud loomi nõuetekohaselt. „Kokku võeti ära kaks koera, kolm kassi ja üks küülik. Loomi peeti eraldi toas, mille põrand oli kaetud väljaheidete ja uriiniga. Loomadel puudus ligipääs puhtale joogiveele, kahe looma puhul oli karvastiku alt tugevalt tunda puusanukke ja selgroogu, mis annab alust arvata, et loomad ei olnud saanud ka piisavalt süüa,“ selgitas Laurimaa.

Laurimaa kinnitas, et loomadele tagatakse vajalik hool. „Loomad on hetkel paigutatud varjupaika, kus neile teostatakse veterinaararsti poolt ülevaatus ning tagatakse nõuetekohane pidamine,“ lisas ta.

Täname Politsei- ja Piirivalveameti ametnikke, kes oma töökohustusi täites märkasid abivajavaid loomi ning sellest Põllumajandus- ja Toiduametit teavitasid ning Tallinna Linnavalitsust, kes oli samuti kohapeal toeks.

Juhul kui märkad, et loomade elu ja tervis on ohus, siis teavita sellest Põllumajandus- ja Toiduametit vihje@pta.agri.ee.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!