Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
jaa

Piirveekogule minnes tuleb jälgida ilmastikuolusid ja kasutada navigatsioonivahendeid

Viimase nädala jooksul on piiriveekogul udus eksinud kokku veerandsada inimest. Õnneks leiti kõik inimesed üles ja kordoni patrullid tõid nad kaldale.

Mustvee kordoni juhi Jalmar Ernitsa sõnul on viimase nädala jooksul olnud Peipsi järvistul mitmeid juhtumeid, kus kalastajad on ekslikult sattunud piirirežiimi alasse ning kahel korral on toimunud ka ebaseaduslik piiriületus. Ühel juhul puhul pidasid eksinud kalastaja Venemaa piirivalvurid kinni ning mees pidi öö veetma sealses arestikambris. Valdav enamus eksinutest olid Lätist pärit kalastajad.

Ernits selgitas, et enamus rikkumisi on võimalik inimestel endal ära hoida. „Enne, kui piiriveekogule minna, tuleb jälgida jää- ja ilmastikuolusid, olgu selleks siis lumi, vihm või tugev udu. Lisaks tuleb selgeks teha, kus kulgeb piir ja kus tohib olla, sest vastasel juhul võivad praegustes ilmastikuoludes tuua vales kohas liikumine, kus jää ei ole enam nii tugev, kaasa traagilise tagajärje,“ lisas ta.

Ta rõhutas, et rikkumiste ennetamiseks ning oma asukoha kindlaks tegemiseks on vaja lisaks kalastusvarustusele ja isikut tõendavale dokumendile endaga kaasa võtta ka navigatsioonivahend ning enesele selle kasutamine selgeks teha. Lisaks peaks kaasas olema ka laetud mobiiltelefon, milles on kordoni kontaktnumber, kust vajadusel abi ja lisainfot uurida.

Oluline info piiriveekogule tulijale:

Piiri kulgemise osas saad infot vajadusel ka väljumiskohale lähimast piirivalveüksusest:

Mustvee kordon: 333 1670

Varnja kordon: 333 1690

Mehikoorma kordon: 786 1790

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!