Sunday , 26 September 2021
irja lutsar

Irja Lutsar: Delta tüvi ei nakata lapsi teistest tüvedest rohkem

Teadusnõukoja juht Irja Lutsar ütles ERR-ile, et koroonaviiruse delta tüvi lapsi rohkem ei nakata; probleemiks peab ta hoopis seda, et meie eakatest on kolmandik endiselt vaktsineerimata.

ERR palus Lutsaril kommenteerida ka mõnes Eesti meediaväljaandes kõlanud väiteid, nagu oleks koroonaviiruse delta tüvi nakatanud USA-s rohkem ja raskemalt just lapsi. Lutsar ütles, et see tõele ei vasta.

“Minul sellist teadmist küll ei ole, et delta tüvi lapsi rohkem lapsi nakataks. Terves reas Ameerika Ühendriikide osariikides on üldine nakatumine tõusnud ja kui see tõuseb, siis loomulikult haigestuvad ka lapsed rohkem. Olen dr Lutsuga (Tallinna lastehaigla juht Katrin Luts – toim) nõus, et mingit paanikat selles osas pole vaja üles kütta,” sõnas Lutsar.
“1900 last on viimastel andmetel USA-s haiglas, mis riigi 300 miljonit elanikku arvestades pole väga suur arv. Olen rääkinud ka Inglise ekspertidega, kes on selle juba läbi elanud – ka nemad ei näinud, et rohkem lapsi haiglasse oleks sattunud. Nad nägid aga seda, et haiglasse sattus vähem inimesi kui alfa tõve kõrgperioodil ja ka suremus oli madalam. Aga laste nakatumine oli väike ja haiguse põdemine samuti kerge,” sõnas Lutsar.

Viiruse kolmandas laines pole nakatumisnäitajad varasematest küll väga palju madalamad olnud, kuid oluliselt madalamad on Lutsari kinnitusel olnud nende inimeste arvud, kes on sattunud haiglasse.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

13074736t1hd2da

26.09 Ööpäevaga tuvastati 465 uut covid-19 haiget, suri 1 inimene.

26. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 149 inimest. Kokku on haiglas 182 …

13074736t1hd2da

25.09 Ööpäevaga tuvastati 644 uut covid-19 haiget, haiglaravi on 137 inimest.

25. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 137 inimest. Kokku on haiglas 167 …

BioBlockninaspre

Koroona ninasprei BioBlock ei ole ravim.

Juba pool aastat on Eesti apteekide lettidel ninasprei BioBlock, mille kohalikud teadlased töötasid välja veise …

vaktsiin

OLULINE: Teadlased ei soovita kolmandat vaktsiinidoosi.

Koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud inimesed ei vaja kolmandaid süste ehk niinimetatud tõhustusdoose, kuna antikehade taset …