Sunday , 26 September 2021
DSC01282 scaled

Tartu Ülikooli kliinikum suurendas koroonahaigetele mõeldud voodikohtade arvu.

Tartu Ülikooli kliinikum avas esmaspäeval täiendavad COVID-19 nakkushaiguste voodikohad, mis on tingitud haiglaravi vajavate koroonapatsientide arvu hüppelisest kasvust, vahendas BNS.

„Kliinikum töötas suvekuudel 20-kohalise nakkushaiguste osakonnaga, millele lisandusid intensiivravi voodikohad COVID-19 patsientidele. Kuna nädalavahetusel täitusid nakkushaiguste osakonna voodikohad ning Lõuna-Eesti nakatumisnumbrid on Eesti suurimad, avatakse kliinikumi sisekliinikus 16. augustist kuni 20 täiendavat voodikohta COVID-19 patsientidele,“ ütles kliinikumi juhatuse liige Joel Starkopf.
Ühtlasi esitab kliinikum palve Lõuna meditsiinistaabi teistele haiglatele tagada COVID-19 voodikohad ja patsientide vastuvõtmise võimekus, edastas kliinikum. „COVID-19 voodikohad on täna avatud Ida-Viru Keskhaiglas ning Narva haiglas. Valmidust voodikohti avada on kinnitanud ka teised meie piirkonna haiglad,“ sõnas Lõuna meditsiinistaabi juht Juri Karjagin. Ta lisas, et Lõuna-Eesti COVID-19 patsientide hospitaliseerimist ja voodikohti jääb koordineerima sarnaselt teise lainega Tartu Ülikooli Kliinikumi nakkushaiguste osakonna juhataja Anne Kallaste.

Starkopfi sõnul ei tähenda tänane täiendava kümne voodikoha avamise otsus kohe plaanilise ravi piiramist, kuigi see samm võib osutuda vajalikuks juba lähiajal. „Nädalavahetusel hospitaliseeriti kliinikumi 11 COVID-19 patsienti. Kui see tendents jätkub ning kliinikum avab täiendavad voodikohad, tähendab see kindlasti vajadust ka personali lisaressursi järele. On väga tõenäoline, et COVID-19 patsientide ravimiseks täiendava personali leidmiseks peame piirama oma teiste osakondade tööd,“ lausus Starkopf.

Kui suvekuudel, nakatusid enim noored inimesed vanuses 18–29, kes haiglaravi vajavad harvem kui vanemaealised, siis nüüd on näha ka vanemaealiste nakatumise tõusu, mis omakorda omab otseselt mõju haiglasüsteemile. „Oleme näinud, et haiglaravile satuvad ennekõike eakamad inimesed. Et aga vaktsineeritus 60+ vanusegruppides on Tartumaal eeskujulik, paneme ka noorematele südamele vaktsineerimise vajalikkuse,“ sõnas kliinikumi ravijuht Andres Kotsar.

Jaga

Vaata ka:

13074736t1hd2da

26.09 Ööpäevaga tuvastati 465 uut covid-19 haiget, suri 1 inimene.

26. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 149 inimest. Kokku on haiglas 182 …

13074736t1hd2da

25.09 Ööpäevaga tuvastati 644 uut covid-19 haiget, haiglaravi on 137 inimest.

25. septembri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 137 inimest. Kokku on haiglas 167 …

BioBlockninaspre

Koroona ninasprei BioBlock ei ole ravim.

Juba pool aastat on Eesti apteekide lettidel ninasprei BioBlock, mille kohalikud teadlased töötasid välja veise …

vaktsiin

OLULINE: Teadlased ei soovita kolmandat vaktsiinidoosi.

Koroonaviiruse vastu täielikult vaktsineeritud inimesed ei vaja kolmandaid süste ehk niinimetatud tõhustusdoose, kuna antikehade taset …