Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
Kivioli uus uhishoone 2023726

Ida päästekeskuse sündmused 1. – 4. detsember 2023

Päästeamet kehtestas 23. novembrist siseveekogudel jääle mineku keelu. Nädalavahetusel kontrollisid päästjad Ida- ja Lääne-Virumaa siseveekogude jää paksust ning jääle mineku keelu järgimist. Eesmärk oli ära hoida inimohvritega veeõnnetusi ning saada ülevaade jääoludest. Päästekomandod mõõdavad jää paksust kuni jääolud on muutunud stabiilseks. Järgi JÄÄKAARTI. Turvalise jää tekkimisel keeld tühistatakse, millest antakse teada meedia kaudu ja Päästeameti kodulehel.

Jääkattele tasub minna alles siis kui selle paksus on vähemalt 10 sentimeetrit. Läbi jää vajudes peab inimene arvestama, et jääaluse vee temperatuur on kõigest paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab täiskasvanud inimene vastu maksimaalselt 10 minutit, laps kaotab sellise temperatuuriga vees teadvuse veelgi varem. Jääle minek on alati ohtlik, jääl liikuja peab sellega arvestama ning kasutama turvavarustust, mille hulgas jäänaasklid.

IDA-VIRUMAA

2. detsembril kell 18.01 käisid päästjad Sillamäe linnas Kesk tänaval kustutamas suitsevat prügikasti. Põleng kustutati lumega.

1. detsembril kell 17.49 teatati põlevast garaažiboksist Kohtla-Järvel linna Järve linnaosas Ehitajate teel. Kohale saabudes oli garaaži uks lahti tehtud ja omanik püüdis põlengut kustutada. Päästjad lülitasid garaažist elektri välja ja kustutasid põrandal põlevad kaltsud ja juhtmestiku kella 19.12ks.

Kell 9.46 tuli teade Toila vallas Saka külas Tallinn-Narva maanteel toimunud liiklusõnnetusest. Päästjad avastasid ühel sõiduautol õlilekked. Maha valgunud õli kaeti absorbendiga ja korjati kokku. Õnnetuses keegi kannatada ei saanud.

LÄÄNE-VIRUMAA

4. detsembri varahommikul käisid päästjad 3 korral teedele langenud puid eemaldamas.

3. detsembril käisid päästjad 6 korral teedele langenud puid eemaldamas, sealhulgas oli 4 väljakutset Haljala valda.

2. detsembril teatati 6 korral teedele või liinidele langenud puudest. Seejuures käisid Võsu vabatahtlikud 4 korral Haljala vallas maha langenud puid eemaldamas.

2. detsembril kell 19.53 teavitati korstnapõlengust Tapa linnas Pargi tänava elumajas. Korstnas oli toimunud tahmapõleng. Päästjate saabumise ajaks põlengut ei olnud. Majas keelati kütmine ja paluti kohale kutsuda korstnapühkija.

Kell 9.02 kutsuti päästjaid appi Rakvere valda Karitsa külla, kus läbi tiigijää oli vajunud koer. Koera omanik ei saanud omal jõul koera kätte. Päästjad tõid kaldast 15 meetri kaugusel läbi jää vajunud koera välja ja peremees viis koera sauna sooja.

1. detsembri õhtul käisid Võsu vabatahtlikud päästjad kahel korral Haljala vallas Eru külas eemaldamas teele langenud puid.

1. detsembril kell 14.21 teatati kahest kalamehest Kadrina alevikus paisjärve jääl. Kalamehed olid jääle läinud üleriigilisel jääle mineku keelu ajal. Päästjad kutsusid kalamehed kaldale ja neile tehti selgitustööd. Mehed said eksimusest aru ja lubasid keeluajal enam mitte jääle minna.

Kell 12.49 tuli häirekeskusesse teade Vinni vallas Kantkülas elumaja lähedal põlevast garaažist. Päästjate saabumise ajaks oli garaaž suures osas ära põlenud ja katus sisse vajunud. Garaažis olnud auto tõid elanikud ise välja, auto sai veidi tulekahjustusi. Põlengule pandi piir kella 13.26ks ja likvideeriti kell 14.27. Päästetöid teostasid Rakvere, Väike-Maarja ja Kunda kutselised päästjad. Põleng võis saada alguse garaaži kütteseadmest. Päästesündmuse fotod ja video Kunda päästekomando Facebooki lehel.

IDA-EESTI POMMIGRUPP

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 2 väljakutset, mille käigus leiti ja tehti kahjutuks kokku 5 lõhkekeha. Lisaks osutati abi vanglaametile tundmatu aine tuvastamisel.

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Meie seast lahkus ajakirjanik Ene Veiksaar

Kirjutan need read siia, et austada ja meenutada head kolleegi ning mõttekaaslast, Ene Veiksaart. Kuigi

horoskoop minuaeg.com 3

Kõige sobimatumad sodiaagimärgid suhetes (ja miks)

Sodiaagimärgid pakuvad meile viisi mõista oma isiksuseomadusi ja ühilduvust teistega. Kuigi pole olemas täiesti sobimatuid

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!