Erakorralised uudised
pidu

Sveta Baar sulgeb 1. jaanuaril 2024 uksed

Sveta Baar alustas vintage-poe ja baarina ning arenes aastatega armastatud klubiks ja kontserdipaigaks, üheks olulisemaks magnetiks tänaseks nii kohalike kui turistide seas ülipopulaarses Telliskivi asumis. Sveta on olnud kohtumiskoht erinevatele kogukondadele ning panustanud oluliselt eri rahvustest inimeste lõimumisse. Sveta Baarist on sirgunud väärtust loov kultuurikiht, uusi korraldajaid ja peosarju.
Lugematu arv üritusi ja kontserte tõi laiema tunnustuse ka rahvusvaheliselt ning sellega ka Liveurope liikmelisuse ning asta kontserdipaiga tiitlit Eesti Muusikaettevõtluse auhindadel.
01.01.2024 saab aga Sveta Baari aeg läbi. Muusikasõpru oodatakse veel viimased kuu aega külla.

“Täname külastajaid, töötajaid ja kõiki, kes on olnud ühel või teisel moel seotud,” teeb üks eestvedajatest Luke Teetsov-Faulkner kummarduse. “Kahjuks – olles otsekohene ja aus – ei ole meil tänases majanduspoliitilises olukorras võimalik jätkata ning me lihtsalt ei suuda võidelda rohkem. Oleme olnud alati missioonipõhised ning proovinud teha head asja. Toetanud kohalikke ja kogukonda, olnud põhimõttekindlad, kaasavad  ja ausad. Need 6 aastat Balti Jaama alal olid äärmiselt huvitavad ja inspireerivad – Sveta on olnud kindlasti rohkem, kui lihtsalt üks baar. Paneme praegu uksed kinni, aga Sveta hing jääb elama edasi ning kes teab, mis tulevik toob. Praegu aga tahame tänada kõiki, kes meiega kõik need aastat olnud ja teinud. Suur aitäh teile!”

“Sulgemise põhjus on kombinatsioon erinevatest teguritest. Covid-19 kriis, energia- ja majanduskriisid, piirangud ja seadused, sõda, gentrifikatsioon. Kõrgemad hinnad absoluutselt kõigele. Turism on madalaimal tasemel aastast 2010,” lisab Teetsov-Faulkner.

Sveta Baari sulgemine on osalt küll vaid ühe koha lugu, kuid räägib üldisest tendentsist. Korraldajate ja ööelu asutuste hetkeseisust. Palju küll räägitakse kultuurist kui majanduse mootorist, kuid seadusandlus ning maksupoliitika ei lähe sellega kokku. Pigem paistab süstemaatiline riigi hooletu suhtumine tänapäeva muusikasse ja kultuuri.

Ööelu ja -kultuur on potentsiaalselt oluline turismimagnet ning kujundab Eesti kuvandit koos Tallinna vanalinna, Lahemaa rahvuspargi ning muuga. Põnev ja mitmekülgne kultuurielu on eelduseks ka muude valdkondade edule – näiteks värbamaks vajalikke välistalente või hoidmaks kohalikke tarku noori inimesi meie tööturul. Kultuuril on oluline mõju linnaosa, linna, maakonna, riigi ja laiemalt regiooni tasanditel.

Riigil ja kohalikel omavalitsustel on viimane aeg luua keskkond, et kultuur saaks muuta Eesti põnevamaks, suuremaks, tugevamaks ja atraktiivsemaks. Mitmed mudelid on teistes riikides juba olemas ja toimivad lahendused on dokumenteeritud. Vaja on kultuurile sobivat ettevõtluskeskkonda ning poliitikat, mis arvestab ka naaberriikides ja regioonis toimuvaga.

Sveta Baari viimase kuu programm avalikustatakse Sveta sotsiaalmeediakanalites SIIT

Vaata ka:

kaja kallas

– Eesti peaminister Kaja Kallas kohtus Varssavis Poola peaministri Donald Tuskiga, kellega arutati Ukraina toetamist ja Läänemere regiooni julgeolekut.

Eesti peaminister rõhutas kohtumisel, et Ukraina vajab kiiresti laskemoona, aga ka pikaajalist sõjalist abi. “Eesti

Kivioli uus uhishoone 2023726

Põhja päästekeskuse sündmused 11.04 – 12.04.2024

Tallinn 11.04 kell 15.39 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Manufaktuuri tänavale, kust oli tulnud teade sügavasse kraavi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!