Erakorralised uudised
irja lutsar

I.Lutsar. Riik võiks avada vaba aja veetmise võimalused nendele, kes on vaktsineeritud või kes on COVID-19 läbi põdenud.

Valitsuse teadusnõukoja juht Irja Lutsar usub teiste riikide kogemusele toetudes, et ka Eestis hakkab praegune väga kõrge nakatumise tase peagi langema, kuid ta juhib tähelepanu sellele, et päris madalale pole nakatumine veel kuskil kukkunud.

 

 

 

Ta kahtleb ka mõttes, et riik võiks avada vaba aja veetmise võimalused nendele, kes on vaktsineeritud või kes on COVID-19 läbi põdenud.

 

 

 

“Vaadates meie nakatumisnumbreid, mis on väga kõrged, siis nii kõrgele ei ole ükski riik pidama jäänud. Sellelt tasemelt on kõik alla tulnud. Aga seda on märgata olnud väga paljudes riikides, et madalamatele numbritele nagu meil olid jaanuaris, jäävad need riigid väga pikaks ajaks püsima,” rääkis Lutsar teisipäeval ERR-ile.

 

“Ega tõelist nakatumise langust, kui räägime Euroopast – et nakatumine oleks tasemel 50 inimest 100 000 elaniku kohta kahe nädala jooksul – sellist asja ei ole,” tõdes ta.

 

“Nii kõrgele tasemele see kindlasti seisma ei jää, aga et see kiiresti ka nulli läheks, seda on ka raske ennustada,” lisas Lutsar. Ta viitas samas USA-le, kus paljudes kohtades nakatumine langeb hoolimata sellest, et selleks ei ole väga palju tehtud.

ALLIKAS. ERR.E3

Vaata ka:

Taistund Kelly Sildaru 21.05.24

Eksklusiivintervjuu saates “Täistund”:  Tõnis ja Henry Sildaru avavad esmakordselt oma vaadet peretülist

Täna õhtul räägivad Henry ja Tõnis Sildaru Kanal 2 saates “Täistund” esmakordselt kaamerate ees oma

www.minuaeg.com

5 Head Enesetunde Nõuannet Murtud Südame Viivitamatuks Terveks Ravimiseks

Anna Endale Aega ja Ruumi Võta endale aega, et oma tundeid läbi töötada. Luba endal