AstraZeneca

Holland peatas samuti AstraZeneca koroonaviiruse vaktsiini kasutamise ja Eesti soovib neid vaktsiine endale.

Hollandi tervishoiuametnikud teatasid pühapäeval, et peatasid AstraZeneca koroonaviiruse vaktsiini kasutamise kaheks nädalaks pärast seda, kui Taanist ja Norrast laekus infot võimalikest kõrvaltoimetest.

 

Loe ka:  AstraZeneca vaktsiini saanud kolme Norra tervishoiutöötaja sümptomid vajavad haiglaravi

 

Loe ka  Eesti soovitab trombiohuga inimestele AstraZeneca vaktsiini mitte teha

 

“Uue teabe põhjal on Hollandi ravimiamet soovitanud ettevaatusabinõuna ja kuni täiendava uurimiseni peatada AstraZeneca vaktsiini manustamine,” edastas tervishoiuministeerium avalduses.

 

“Vaktsiinide osas ei tohiks olla mingit kahtlust. Peame endiselt olema ettevaatlikud ja seega on mõistlik kohe ettevaatusabinõuna pausinuppu vajutada,” ütles tervishoiuminister Hugo de Jonge.

 

Iirimaa vaktsiinikomisjon soovitas pühapäeval seoses teadetega trombijuhtudest vaktsineeritud täiskasvanutel Norras peatada ajutiselt AstraZeneca koroonavaktsiini kasutamine.

Norra tervishoiuametnikud teatasid nädalavahetusel veel kolmest juhtumist, kus AstraZeneca koroonavaktsiini saanud noortel inimestel tekkis tromboos või ajuverejooks, kuid ametnike hinnangul ei ole seos vaktsiiniga kinnitatud.

Loe edasi SIIT

Allikas. Err.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised