Erakorralised uudised
AstraZeneca

Eesti soovitab trombiohuga inimestele AstraZeneca vaktsiini mitte teha

Euroopa Ravimiamet (EMA) jättis ohuhinnangu AstraZeneca vaktsiinile muutmata, vaatamata Taani otsusele selle kohta, et ajutiselt turbada. Eesti soov soovitab arstidel lükata edasi trombiohuga patsientide vaktsineerimine AstraZenecaga.

 

9. märtsi seisuga on EMA andmebaasi teatatud kõigile poolt 22 trombijuhtumist. EL-i liikmesriides on praegusel manustatud kolm miljonit doosi AstraZeneca vaktsiini.

EMA palus liikmesriikide teadmiseks kõigist selle vaktsiiniga teadaolevatest trombijuhtumitest, kui neid veel andmebaasides välja töötatud ei ole, aga ka vaatab koos juhtivate liikmesriikidega, kui kõik juhtivad ükshaaval üle, ja et nende võimalike ühendustega trombitekkega.

 

 

Loe ka: Kolm Põhjamaad peatasid AstraZeneca koroonavaktsiini kasutamise

 

“Võib-olla, et liiga vähe infot või kohe näha, et palju kaasuvaid haigusi ja võib vaktsiini välistada. Selle põhjal vormitakse järgmiseks nädalaks esmane otsus. Järgmisel nädalal esitatakse igakuine ohutusaruanne, kus käsitletakse kõiki trombijuhte,” ütles Eestit Euroopa Ravimiameti juures esindatud Eesti ravimiameti ohutusjärelevalve juht dr Maia Uusküla.

 

“Euroopa ravimiamet juba alustas trombitekke seose hindamise siis, kui Austrias üks partii turbati. Täna otsustati seda hindamist kiirendades, et kõik trombijuhte kiirused ja nõuti ka müügiloa hoidjalt kiiremini aruannet. Tänane seisukoht on, et AstraZeneca vaktsiini ohutusprofiil ei ole olemas,” ütles Uusküla .

Ta selgitas, et paljudel ravimitel on seos trombiohuga olemas, aga üks kord vaktsiinil seda teadaolevalt tuvastatud ei ole. Kogu soovitab ka Eesti ravimiamet täiendava ohuhinnangu läbiviimise ajal, kuni selle tulemuse pole saabunud, trombiohuga inimeste AstraZeneca vaktsiini ettevaatusabinõuna mitte teha

Loe edasi SITT

Allikas.err.ee

Vaata ka:

tarokaart minuaeg.com 3

26.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane Pühapäev 26.05.24 sulle toob. Tarokaardid on

roolijoodik

26.05.24 Ööpäeva tabati 24 roolijoodikut

Eile 25 mai toimus 12 liiklusõnnetust, neist 2 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 24 alkoholi või narko