Erakorralised uudised
chair g0cb1b624b 640

Hambaarsti külastuse tähtsus: ennetamine on parem kui ravi

Hambaarsti külastamise sagedus võib varieeruda sõltuvalt inimese suutervisest ja individuaalsetest vajadustest. Üldiselt soovitavad hambaarstid külastada neid regulaarselt järgmistel põhjustel:

  1. Ennetav hooldus: Tavaliselt soovitatakse hambaarsti külastada iga kuue kuu tagant. Need regulaarsed kontrollid võimaldavad hambaarstil avastada ja ravida probleeme varajases staadiumis, mis võib vähendada edasiste tõsisemate ja kulukamate hammaste probleemide riski.

  1. Professionaalne puhastus: Isegi hoolika igapäevase suuhügieeniga võivad hambakatt ja -kivi koguneda kohtadesse, kuhu hambahari ja hambaniit ei ulatu. Regulaarsed külastused hõlmavad professionaalset puhastust, mis aitab vältida igemehaigusi ja kaariese teket.

  1. Isiklikud vajadused: Mõned inimesed võivad vajada sagedasemaid külastusi. Näiteks, kui sul on suurenenud risk suuhaigusteks, nagu igemehaigused, diabeet, suitsetamine, rasedus, või kui sa võtad ravimeid, mis mõjutavad suu tervist, võib hambaarst soovitada tihedamaid kontrollkäike.

  1. Lastele: Lastel soovitatakse alustada hambaarsti külastustega varakult. Esimene külastus peaks toimuma tavaliselt pärast esimese hamba ilmumist või hiljemalt lapse esimeseks sünnipäevaks. See aitab luua tervisliku suuhoolduse harjumused ja jälgida hammaste arengut.

Oluline on järgida oma hambaarsti soovitusi ja mitte edasi lükata regulaarseid kontrolle, isegi kui suus probleeme ei tundu olevat. Hambaarsti külastused on oluline osa üldisest tervisehooldusest.

Vaata ka:

ILM

ILM: Pühapäev 16.06 – Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, sooja kuni +24°C.

Öösel: Vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Saartel sajab kohati hoovihma. Paiguti võib tekkida udu. Puhub

horoskoop minuaeg.com

Tähemärgid, kes on sunnitud tõele vastu astuma (heas või halvas) pühapäeval 16.24 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Jäärad võivad täna seista silmitsi reaalsusega, mis puudutab nende