IMG 9373 1

FOTOD:Rahvusvahelises koostöös tabati narkootiliste ainete ja relvade ebaseaduslikus käitlemises kahtlustatav kuritegelik grupp

Eesti, Soome ja Belgia õiguskaitseasutuste koostöös tõkestati tegevus rahvusvahelisel kuritegelikul grupil, kellelt saadi kätte 100 kilogrammi amfetamiini, 22.5 kilogrammi kokaiini, ligi pool miljonit eurot sularaha ja mitmeid relvi.

Rahvusvaheline uurimine sai alguse 2023. aasta veebruaris, kui Maksu- ja Tolliamet kontrollis Ikla piirilt Eestisse sõitnud treilerit, millest leiti 100 kilogrammi amfetamiini ja kaks ebaseaduslikku automaattulirelva. Belgia kodanik peeti kuriteos kahtlustatavana kinni ning talle esitati kahtlustus suures koguses amfetamiini ja ebaseaduslikus tulirelvade käitlemises. Kaitsepolitseiamet viis kohtueelse menetluse läbi ja mehele esitatud süüdistuse arutamine on praegu kohtus pooleli.

IMG 9265

Esialgsete tõendite põhjal oli alust arvata, et selle teoga võib olla seotud laiem kuritegelik grupp. Belgiast Eestisse toodud suur amfetamiini kogus ei olnud mõeldud Eesti turule, vaid süüdistatavad suundusid Soome. Seetõttu loodi kohtueelse menetluse alguses Soome ja Belgia õiguskaitseasutustega ühine rahvusvaheline uurimisrühm, mis võimaldas kahtlustatavate tegevuse kohta erinevates riikides tõendeid koguda ning neid omavahel vahetada. Soome politsei teatas täna, et nende uurimine on läbi viidud ja kuritegude organiseerijad antakse Soomes kohtu alla.

IMG 9300

Vaata ka:

keha hing peegel minuaeg.com

Meie keha toimib peeglina…

Meie keha

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Reede 1 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võimalik, et kohtad kedagi, kes raputab sinu maailma. Ole

error: Sisu on kaitstud!