Thursday , 2 December 2021
koroonaravim

Euroopa Ravimiamet soovitab anda müügiloa kahele COVID-19 ravimile

Euroopa Ravimiameti (EMA) Inimravimite komitee (CHMP) soovitas anda müügiloa kahele COVID-19 ravimile: Ronapreve (casirivimab/imdevimab) ja Regkirona (regdanvimab).

Komitee soovitas anda Ronaprevele müügiloa COVID-19 raviks täiskasvanutel ja vähemalt 12-aastastel ja 40 kg kaaluvatel noorukitel, kes ei vaja lisahapniku manustamist ning kellel esineb suurem risk raskema haiguskulu tekkeks.

Ronaprevet võib samuti kasutada COVID-19 ennetamiseks 12-aastastel ja vanematel isikutel, kes kaaluvad vähemalt 40 kg. Müügiloa taotluse esitas ettevõte Roche Registration GmbH.

Komitee soovitas anda Regkironale müügiloa COVID-19 raviks täiskasvanutel, kes ei vaja lisahapniku manustamist ning kellel esineb suurem risk raskema haiguskulu tekkeks. Regkirona müügiloataotluse esitas Celltrion Healthcare Hungary Kft.

Esimesed monoklonaalsed antikehad, millele soovitatakse anda müügiluba

Ronapreve ja Regkirona on esimesed COVID-19 raviks mõeldud monoklonaalseid antikehasid sisaldavad ravimid, millele CHMP on andnud positiivse hinnangu. COVID-19 raviks on praegu müügiluba ravimil Veklury (remdesiviir).

Monoklonaalsed antikehad on valgud, mis seonduvad kindla sihtmärgiga – antud juhul SARS-CoV-2 ogavalguga, mille kaudu siseneb viirus inimese rakkudesse.
CHMP hindas andmeid, mis näitasid, et ravi Ronapreve või Regkironaga vähendas märkimisväärselt nende COVID-19 patsientide hospitaliseerimist või suremust, kellel oli risk raske haiguskulu tekkeks. Lisaks näidati teises uuringus, et Ronapreve vähendas COVID-19 tekke võimalust, kui sama leibkonna liige oli SARS-CoV-2 viirusega nakatunud.

CMHP hinnang saadetakse Euroopa Komisjonile müügilubade otsuste tegemiseks.

Rohkem infot leiab Euroopa ravimiameti kodulehelt.

Jaga

Vaata ka:

euroopa liit

Euroopa Komisjoni president: Euroopa Liit peaks arutama kohustuslikku vaktsineerimist kogu Euroopas.

Euroopa Liit peaks arutama, kas koroonaviiruse praeguse nakatumislaine vastu võitlemiseks oleks vaja kohustuslikku vaktsineerimist, teatas …

terviseamet

OLULINE: Terviseamet prognoosib aasta lõpuks rohelise riskitasemeni jõudmist

Terviseamet prognoosib epiidülevaates koroonaviirusega nakatumiste languse jätku, mis võiks jõuludeks viia rohelise riskitaseme piirimaile. Nakatumiskordaja …

Synlab

OLULINE: Synlabi kasum kasvas tänu koroonatestimistele 539 protsenti.

Synlab on olnud koroonatestimises esinumber, kes on võitnud eelmisel aastal korduvalt ka riigihankeid. Ettevõtte kasum …

GettyImages 1288307414

Maailma Arstide Liidu juht: Koroona pandeemiast päästab ainult üldine kohustuslik vaktsineerimine KÕIGILE!

Maailma Arstide Liidu eesistuja Frank Ulrich Montgomery sõnas uuest viirusetüvest rääkides, et järgnevate viirustüvede vältimiseks …