Categories: Tervis

Rootsi arstid nõuavad vaktsiiniuuringu pettuse tõttu Covid-19 vastu vaktsineerimise peatamist

Vahendame objektiiv.ee artiklit

Pfizeri Covid-19 vaktsiiniuuringute üliolulist kolmandat faasi saatsid tõsised eksimused ja pettused, mille peale 16 Rootsi arsti ning teadlast nõuavad riigis igasuguse Covid-19 vastu vaktsineerimise kohest peatamist.

Novembri alguses kirjutas mainekas meditsiinivalla teadusajakiri BMJ, et Pfizeri Covid-19 vaktsiini uuringute lõppfaasis on tehtud märkimisväärseid vigu ja esitatud valeandmeid. Sellest, kui hooletult Ventavia Research Group vaktsiiniuuringuid läbi viis, on kirjutanud samuti Objektiiv.

Pfizeri vaktsiiniuuringute pettus on põhjustanud Rootsi arstide ja teadlaste seas pahameeletormi ning 16 neist nõuavad avalikult Covid-19 vastu vaktsineerimise peatamist, sest sellega kaasnevad väga suured ohud inimeste tervisele, vahendab Nya Dagbladet.

“Me leiame, et ajakirjas BMJ kirjeldatu on väga oluline. See kahjustab märkimisväärselt usaldust Pfizeri vastu, kuna ettevõte vastutab täna rootslaste – kellest sajad tuhanded on lapsed – poolt kasutatud vaktsiini uuringute ja turvalisuse eest,” seisab pöördumises.

Pöördumises kirjeldatakse, et Covid-19 vaktsiinidega seostatud kõrvalnähtude arv on erakordselt kõrge ja viimaste kuude jooksul on registreeritud kümme korda rohkem vaktsiinidega seostatud kõrvalnähte, kui viimaste aastate jooksul kõigi teiste ravimite ning vaktsiinide puhul kokku.“Näiteks kümne kuu jooksul kui Rootsis on inimesi Covid-19 vastu vaktsineeritud, on registreeritud 83 744 Covid-19 vaktsiinidega seostatud kõrvalnähtu. Seda on üle kümme korda enam, kui varasemate aastate jooksul kõigi ravimite ja vaktsiinide, mida on kokku ligikaudu 25 000, puhul.”

Lisaks võib mitme uuringu kohaselt kahtlustada, et Covid-19 vaktsiinidel on väga nõrk mõju ja seegi hakkab kuu või paari jooksul hääbuma ning kaob lõplikult nelja kuu jooksul. Seda eriti uute tüvede vastu.

“Maad on võtnud olulised kahtlused, et Pfizeri vaktsiiniuuringud viidi vähemalt osaliselt läbi teaduslikult vastuvõetamatul moel ja mille tulemusi ei saa pidada usaldusväärseks. Kui sellele lisada märkimimisväärne arv seostatud kõrvalnähte, millest paljud on väga tõsised, siis teeb see meid – arste, teadlasi ja immunulooge – väga murelikuks,” jätkatakse pöördumisesPöördujad lisavad, et eriti on nad mures laste pärast, keda haigus pea et ei ohusta, kuid kellele vaktsiin kujutab märkimisväärset ohtu. Pöördumises rõhutatakse siiski ka seda, et vaktsineerimine tuleb peatada kõigis vanusegruppides.

“Tõsiasi, et vaktsiini mõju langeb märkimisväärselt juba mõne kuu möödudes ja sellest pole viiruse Delta tüve vastu suuremat kasu, kinnitab meie tõdemust, et Covid-19 vastu vaktsineerimine tuleb Rootsis peatada ajani kuni ohtude ning kasude arvestused on viidud läbi kõigi vanusegruppide osas. Meie otsus toetub ajakirjas BMJ kirjutatule ja mida me teame täna patsiente ähvardavate riskide kohta.”

Allikas. objektiiv.ee

Jaga
admin

Recent Posts

Horoskoop – Kolmapäev 1 detsember

https://minuaeg.com/horoskoop/ Jäär 21. märts - 20. aprill Olete täna tavalisest kohusetundlikum ning kipute liiga palju…

7 hours ago

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli…

7 hours ago

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht…

7 hours ago

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle…

8 hours ago

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12,…

8 hours ago

OLULINE: Energiahinna hüvitise kalkulaator on toetuse arvutamisel peredele abiks

Rahandusministeerium on välja töötanud energiahinna tõusu osalise kompenseerimise veebirakenduse, kust pered saavad vaadata, kas kuulutakse…

8 hours ago