Uudised

Estonia laevakatastroofist valmib rahvusvahelises koostöös mastaapne telesari

Sel kevadel algavad Soome, Rootsi, Eesti ja Belgia koostöös telesarja „Estonia“ võtted. 8-osaline draamaseriaal jutustab parvlaeva Estonia uppumisest ning sellele järgnenud kolme riigi, Eesti, Soome ja Rootsi ühise uurimiskomisjoni tööst. Seriaal esilinastub sel sügisel.

Seriaali „Estonia“ võtted algavad Soome (Fisher King), Eesti (Amrion), Rootsi (Kärnfilm) ja Belgia (Panache Productions) koostöös. Seriaal vaatleb õnnetuse asjaolusid läbi erinevate tegelaskujude – lugu algab päästjatega merel ning liigub laeva meeskonnaliikmete ja reisijateni. Oma lugu on rääkida pääsenutel, pereliikmetel, poliitikutel ja ajakirjanikel. Seriaali lõpposas näeme uurimiskomisjoni lõppraportit ning vastukaja sellele.

„Estonia uppumine oli kohutav tragöödia, milles kaotati hirmuäratavalt palju elusid. Võtsime eesmärgiks näidata, mida äärmuslikud olud räägivad inimloomusest, aga ka sellest, et kui inimestel enam lootust pole, siis võivad nad ikkagi inimlikkust üles näidata,“ kirjeldas telesarja Eesti-poolne produtsent Riina Sildos.

„Estonia“ katastroof puudutas eriti teravalt kolme riiki – Eestit, Soomet ja Rootsit – ning seetõttu koosneb ka seriaali meeskond just nende maade kirjutajatest ja ekspertidest. „Niivõrd tundliku teema käsitlemine peab toimuma tasakaalustatult ja lugupidavalt ning kunstiliselt haaravalt, aga samaaegselt silmas pidades ka rahvusvahelist auditooriumi,“ rääkis Riina Sildos. „Usume, et see on võimalik vaid kõigi kolme riigi tegijate ühise nägemusena. Samuti on oluline mainida, et Eestil poleks üksinda niivõrd mastaapse seriaaliprojekti arendamine võimalik ja see saaks toimuda vaid kaastootjana nagu antud juhul Soomega.“

Eesti poolt on suurprojekti kaasatud stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis, filmikunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra, grimmikunstnik Kaire Hendriksoncasting director Piret Toomvap-Schönberg, režissööri 1. assistent Ralf Siig jpt.

Jaga
Back to top button