Esmaspäev , 26 veebruar 2024
Elmo Rent

Elmo Rent esitades Harju maakohtule taotluse saneerimismenetluse algatamiseks

Elmo Rent on astunud olulisi samme finantsraskuste lahendamiseks, esitades Harju maakohtule taotluse saneerimismenetluse algatamiseks. Saneerimisprotsess keskendub ainult Elmo Rendi põhitegevusele, jättes kõrvale grupi teised ettevõtted nagu Elmo Rent Autojagamine, Elmo Remote ja Elmo Rent Eesti. Need tütarettevõtted, mis tegelevad lühirendi ja kaugjuhtimistehnoloogia valdkondadega, jätkavad oma tegevust eraldiseisvalt, olles aktiivsete investeeringute sihtkohad.

Elmo Rendi finantsseisund on viimastel kuudel olnud avalikkuse tähelepanu all. Nasdaq Tallinna börs lisas ettevõtte aktsiatele vaatlusmärgi, pärast seda, kui Elmo Rent ei esitanud õigeaegselt oma kuue kuu aruannet. Lisaks sellele tõi ettevõtte hilinenud maksete tõttu inkassofirma väljastatud “nädala võlgniku” tiitel kaasa täiendavat tähelepanu.

Raskused rahastamise kaasamisel emaettevõtte all ja hooajalise tarbimise nihkumine on mõjutanud Elmo Rendi tulusid. Kulutused, nagu autopargi ülalpidamine, operatsioonikulud ja IT-süsteemide arendamine, on viinud kahjumite suurenemiseni. Sellele vastukaaluks on Elmo Rent asunud otsima strateegilist partnerit või ostjat oma lühirendi ärisuunale, käivitades mitu paralleelset läbirääkimiste protsessi, mille lõpptulemuseni jõudmine võib võtta mitu kuud.

Saneerimismenetluse algatamine on ettevõtte strateegia oma majandusliku olukorra stabiliseerimiseks, eesmärgiga kaitsta aktsionäride, töötajate, võlausaldajate ja koostööpartnerite huve. Elmo Rent on juba astunud samme olukorra parandamiseks, lõpetades kahjumlikud autolepingud, vähendades halduskulusid ja leides lahendusi mõningatele võlgadele.

Ettevõte on välja töötamas saneerimiskava, mis esitatakse võlausaldajate hääletamiseks. Lõpliku otsuse kava osas langetab kohus. Elmo Rent on optimistlik, et saneerimismenetlus aitab neil makseraskustest üle saada ja taastada ettevõtte finantsstabiilsuse.

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

26.02.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile toimus 1 liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 26 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused 25.02.2024 kella

minuaeg.com uudised

Põhja päästekeskuse operatiivsündmused 23.02 – 26.02.2024

Tallinn 23.02 kell 11.00 teavitati häirekeskust, et Mustamäel E. Vilde tee kortermajas tunneb teataja oma

error: Sisu on kaitstud!