Erakorralised uudised
Elmo Rent

Elmo Rent esitades Harju maakohtule taotluse saneerimismenetluse algatamiseks

Elmo Rent on astunud olulisi samme finantsraskuste lahendamiseks, esitades Harju maakohtule taotluse saneerimismenetluse algatamiseks. Saneerimisprotsess keskendub ainult Elmo Rendi põhitegevusele, jättes kõrvale grupi teised ettevõtted nagu Elmo Rent Autojagamine, Elmo Remote ja Elmo Rent Eesti. Need tütarettevõtted, mis tegelevad lühirendi ja kaugjuhtimistehnoloogia valdkondadega, jätkavad oma tegevust eraldiseisvalt, olles aktiivsete investeeringute sihtkohad.

Elmo Rendi finantsseisund on viimastel kuudel olnud avalikkuse tähelepanu all. Nasdaq Tallinna börs lisas ettevõtte aktsiatele vaatlusmärgi, pärast seda, kui Elmo Rent ei esitanud õigeaegselt oma kuue kuu aruannet. Lisaks sellele tõi ettevõtte hilinenud maksete tõttu inkassofirma väljastatud “nädala võlgniku” tiitel kaasa täiendavat tähelepanu.

Raskused rahastamise kaasamisel emaettevõtte all ja hooajalise tarbimise nihkumine on mõjutanud Elmo Rendi tulusid. Kulutused, nagu autopargi ülalpidamine, operatsioonikulud ja IT-süsteemide arendamine, on viinud kahjumite suurenemiseni. Sellele vastukaaluks on Elmo Rent asunud otsima strateegilist partnerit või ostjat oma lühirendi ärisuunale, käivitades mitu paralleelset läbirääkimiste protsessi, mille lõpptulemuseni jõudmine võib võtta mitu kuud.

Saneerimismenetluse algatamine on ettevõtte strateegia oma majandusliku olukorra stabiliseerimiseks, eesmärgiga kaitsta aktsionäride, töötajate, võlausaldajate ja koostööpartnerite huve. Elmo Rent on juba astunud samme olukorra parandamiseks, lõpetades kahjumlikud autolepingud, vähendades halduskulusid ja leides lahendusi mõningatele võlgadele.

Ettevõte on välja töötamas saneerimiskava, mis esitatakse võlausaldajate hääletamiseks. Lõpliku otsuse kava osas langetab kohus. Elmo Rent on optimistlik, et saneerimismenetlus aitab neil makseraskustest üle saada ja taastada ettevõtte finantsstabiilsuse.

Vaata ka:

ILM

ILM: Teisipäev 17.06 – Kohati sajab hoovihma, sooja kuni +25C

Öösel: Lääne-Eesti saartel ja rannikul vähese ning vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Mandril on pilves

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

TÄIENDATUD: Harjumaal hukkus liiklusõnnetuses inimene

Täiendus kell 21:45 Kommenteerib Põhja prefektuuri Ida-Harju jaoskonna välijuht Ilja Pahhomov: Esialgsetel andmetel sõitis 37-aastane