Wednesday , 19 June 2024
euro

Eesti toetab 300 000 euroga Keenia e-valitsemise arengut, vaatamata omaenda majanduslikele väljakutsetele.


Eesti Rahvusvaheline Arengukoostöö Keskus (ESTDEV) käivitas riigihanke, mille eesmärk on leida ettevõte, mis aitaks Keenia valitsusel arendada infosüsteemide koosvõimet. Selle eesmärgiks on pakkuda kodanikukeskseid e-teenuseid. Hanke algatus toimus 16. novembril ja selle platvormi loomine on osa laiemast rahvusvahelisest projektist, mida rahastavad ESTDEV, Euroopa Liit ja Saksamaa Arengukoostöö Agentuur (GIZ). Projekti kogumaksumus on 2,4 miljonit eurot, millest 300 000 eurot on Eesti panus.

ESTDEV-i digiarengu valdkonnajuht Andres Ääremaa selgitas, et hanke eesmärk on luua raamistik, mis aitab Keenia valitsusel edendada kodanikukeskset e-valitsemist. Lisaks raamistiku loomisele toetatakse Keenia avalikku sektorit kolme e-teenuse arendamisel ja heade e-valitsemise tavade juurutamisel. Hanke maksimaalne maksumus on 470 000 eurot, kuid lõplik summa selgub pakkumuste avamisel.

Projekt on ESTDEV-i seni suurim e-teenuste juurutamisprojekt Aafrikas. See hõlmab tihedat koostööd mitmete osapooltega, sealhulgas Keenia valitsusasutustega, Euroopa Liidu delegatsiooniga Keenias, GIZ-iga ja Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liiduga.

Lisaks märkis Ääremaa, et Eesti X-tee põhised andmevahetuse lahendused on juba kasutusel mitmetes Aafrika riikides ja Eesti ettevõtted on arendanud e-valitsemise infosüsteeme, näiteks Namiibias. Eesti digikoostöö Keeniaga põhineb 2020. aasta augustis sõlmitud vastastikusel mõistmise memorandumil.

Hanke käigus peavad pakkujad kaardistama osalejad, valima pilootprojekti stsenaariumid, koostama koosvõime raamistiku mustandi ja infosüsteemide ning teenuste kataloogi. Samuti on vaja juurutada andmevahetuse testkeskkond, arendada vähemalt kaks näidisteenust ja koolitada keskasutust, kes tagab platvormi jätkusuutlikkuse. Töövõtja peab projekti ellu viima tihedas koostöös Keenia IKT-ministeeriumi, keskasutuste ja teenuste omanikega ning ESTDEV-i Keenia kontoriga Nairobis.

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Tervise ja Heaolu Horoskoop – Neljapäev, 20. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline kuulata oma keha ja mitte ületada

taiskuu horoskoop minuaeg.com

Tähemärgid, kes on sunnitud tõele vastu astuma (heas või halvas) neljapäeval 20.06.24 2024

Tähemärgid, Kes On Sunnitud Tõele Vastu Astuma Neljapäeval, 20. juunil 2024: 1. Sõnn (20. aprill