Erakorralised uudised
Kotli volikirjad

Eesti suursaadik Rumeenias Aune Kotli andis üle volikirja

Eile, 26. septembril andis Eesti suursaadik Aune Kotli üle volikirja Rumeenia presidendile Klaus Iohannisele.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses arutasid suursaadik Kotli ja president Iohannis Eesti ja Rumeenia lähedasi suhteid Euroopa Liidus ja NATOs ning võimalusi koostööd veelgi tihendada. „Seisame Rumeeniaga samade väärtuste eest ja oleme samameelsed liitlased NATOs ning head partnerid ELis.“ sõnas Kotli.

Ta lisas, et Eesti hindab samuti kõrgelt koostööd Rumeeniaga B9 riikide formaadis ja tänas panuse eest NATO kollektiivkaitsesse, sealhulgas Balti riikide õhuturbemissiooni. „Arutasime täna ka muutunud julgeolekuolukorda Euroopas ja koostöö tihendamist reageerimaks hübriidohtudele Venemaalt ning jätkuvat igakülgset toetust Ukrainale,“ sõnas Kotli.
Ühtlasi rõhutas Kotli kohtumisel Eesti jätkuvat tuge Rumeeniale Schengeni tsooniga liitumisel. „Eesti loodab, et positiivseid otsuseid sel teemal kuuleb siiski veel lõppeval aastal“.

Aune Kotli on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli tööstuse planeerimise eriala. Kotli asus välisteenistusse 1993. aastal. Ta on töötanud Eesti NATO ja ELi esinduste juures, suursaatkonnas Kopenhaagenis ning välismajanduse ja arengukoostöö osakonnas, kus juhtis aastatel 1995-1996 Lääne-Euroopa bürood, aastatel 1999-2001 arengukoostöö ja humanitaarabi bürood ja aastatel 2001-2006 kultuuri- ja äridiplomaatia bürood. Ta on samuti töötanud Euroopa Liidu osakonna COREPER II koordinatsioonibüroo direktorina ja Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö osakonna nõunikuna. 2023. aasta augustini töötas Kotli välisministeeriumi seireosakonna peadirektorina.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop: Teisipäev, 18. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Sauade Äss Täna tõotab tulla energiline ja inspireeriv

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 18 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna oled täis energiat ja valmis võtma vastu uusi