Erakorralised uudised
Amer

Eesti suursaadik Omaanis Ingrid Amer andis üle volikirja

Täna, 20. juunil andis Eesti suursaadik Ingrid Amer üle volikirja Omaani sultanile Haitham bin Tariq Al Saidile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses arutasid suursaadik Amer ja sultan Haitham Eesti ja Omaani vaheliste suhete edendamise võimalusi. „Eesti hindab koostööd Omaaniga ja otsime võimalusi suhete tihendamiseks,“ sõnas Amer.

Ta lisas, et Eesti ja majanduskoostöö nurgakiviks on olnud juba enam kui 10 aastat digivaldkond. „Näen kiiresti arenevas digimaailmas võimalust partnerlussuhet veelgi tihendada.“

Arutati ka üleilmseid julgeolekualaseid ja majanduslikke väljakutseid.

Ingrid Amer on lõpetanud Tartu ülikooli filoloogiateaduskonna. Amer asus välisteenistusse 1995. aastal. Ta on töötanud suursaatkondades Varssavis, Helsingis ja Prahas ning välisministeeriumi riikliku protokolli ning poliitikaosakonnas, juhtinud Kesk-Euroopa ja Balkani bürood ning Kagu-Euroopa, Euroopa Liidu üldasjade ja laienemise bürood. Aastatel 2013–2018 oli Ingrid Amer asejuht suursaatkonnas Pariisis ning aastatel 2016–2018 ka suursaadik ÜRO Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsiooni (UNESCO) juures. 2022. aasta augustini töötas Amer välisministeeriumi Lähis-Ida, Aafrika ja Ladina-Ameerika büroo direktorina. Amer on suursaadikuna akrediteeritud ka Egiptuses, Jordaanias ja Mali Vabariigis ning ta resideerib Kairos.

Vaata ka:

Kivioli uus uhishoone 2023726

Lääne päästekeskuse sündmused 29. veebruar – 1. märts 2024

Raplamaa 29. veebruaril kell 9.06 teavitati häirekeskust, et Kehtna vallas Kärpla külas on prügiauto sõitnud

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop –  Reede, 1. märts 2024

Jäär: Täna on hea päev flirtimiseks ja uute suhete loomiseks. Teie energia on särav ja

error: Sisu on kaitstud!