Amer

Eesti suursaadik Omaanis Ingrid Amer andis üle volikirja

Täna, 20. juunil andis Eesti suursaadik Ingrid Amer üle volikirja Omaani sultanile Haitham bin Tariq Al Saidile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses arutasid suursaadik Amer ja sultan Haitham Eesti ja Omaani vaheliste suhete edendamise võimalusi. „Eesti hindab koostööd Omaaniga ja otsime võimalusi suhete tihendamiseks,“ sõnas Amer.

Ta lisas, et Eesti ja majanduskoostöö nurgakiviks on olnud juba enam kui 10 aastat digivaldkond. „Näen kiiresti arenevas digimaailmas võimalust partnerlussuhet veelgi tihendada.“

Arutati ka üleilmseid julgeolekualaseid ja majanduslikke väljakutseid.

Ingrid Amer on lõpetanud Tartu ülikooli filoloogiateaduskonna. Amer asus välisteenistusse 1995. aastal. Ta on töötanud suursaatkondades Varssavis, Helsingis ja Prahas ning välisministeeriumi riikliku protokolli ning poliitikaosakonnas, juhtinud Kesk-Euroopa ja Balkani bürood ning Kagu-Euroopa, Euroopa Liidu üldasjade ja laienemise bürood. Aastatel 2013–2018 oli Ingrid Amer asejuht suursaatkonnas Pariisis ning aastatel 2016–2018 ka suursaadik ÜRO Hariduse, Teaduse ja Kultuuri Organisatsiooni (UNESCO) juures. 2022. aasta augustini töötas Amer välisministeeriumi Lähis-Ida, Aafrika ja Ladina-Ameerika büroo direktorina. Amer on suursaadikuna akrediteeritud ka Egiptuses, Jordaanias ja Mali Vabariigis ning ta resideerib Kairos.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Eesti politsei annetas Ukrainale 31 politseiautot

Politsei- ja Piirivalveamet viis Ukraina politseile 31 autot, mis olid varem piirkonnapolitseinike kasutuses ning mida

ultra detailed nebula abstract wallpaper 7

Juunikuu teisel poolel võivad mõned tähemärgid kogeda raskemaid aegu. Siin on neli tähemärki, kellel võib olla keerulisem periood:

Kaksikud: Kaksikuid ootab keeruline aeg töö ja suhete osas. Saturni retrograad võib tuua takistusi ja