Neljapäev , 30 november 2023
estonia 2

Eesti Ohutusjuurdluse Keskus andis ülevaate, kuidas augud parvlaeva Estonia keresse tekkisid

Mõne aasta eest Estonia vrakis avastatud augud on suure tõenäosusega põhjustatud laeva põrkamisest vastu merepõhja, selgub Eesti Ohutusjuurdluse Keskuse (OJK) tellitud uuringust.

Täna neljapäeval avaldatud uuringu viis läbi Tallinna Tehnikaülikool, mis püüdis simulatsioonimudeli abil välja selgitada, kuidas laeva pardal tekkinud vigastused tekkisid, vahendab MTV.

Aastal 2021 alustati vraki kohta uusi uuringuid pärast seda, kui eelneval aastal avaldatud teledokumentaalfilmis näidati pilte vraki aukudest.

Esialgse hindamise eesmärk, mis on veel pooleli, on selgitada välja kahju päritolu ja teha kindlaks, kas 1997. aasta aruande järeldusi tuleks uuesti hinnata. Tallinna Tehnikaülikooli läbiviidud uuring on osa eelhinnangust.

Eelhinnangu vahearuanne avaldati käesoleva, 2023. aasta jaanuaris. Vahearuande avaldamise ajaks ei olnud võimude hinnangul uuringutes leitud midagi, mis muudaks oluliselt 1997. aasta lõpparuande tehnilisi järeldusi või selles toodud järeldusi õnnetuse toimumise kohta.

Vaata ka:

mallukas

Skandaalne paljastus: Mallukas süüdistab Lauri Pedajat alaealisega suhtes.

Eesti tuntud blogija Mariann Treimann, tuntud ka kui Mallukas, tegi hiljuti avalikuks skandaalse teabe, mis

jaasulataja

Hoiatus: Eestis reklaamitud imeline jääsulataja – tegelikkuses petuskeem.

Eestis levib sotsiaalmeedias reklaamikampaania, mis lubab “elektromagnetilise molekulaarse” tehnoloogiaga lume ja jää eemaldamist autodelt. Kampaania

error: Sisu on kaitstud!