Eesti NATO

Läänemerel toimunud NATO merevägede õppusest võttis osa üle 3000 mereväelase

Kolmapäeval, 20. septembril lõppes õppus Northern Coasts 2023, mille käigus harjutasid Liivi lahel ja Irbe väinas üle 3000 mereväelase Läänemere kaitsmist.

„Balti riikidele ja Soomele on meretee üle Läänemere majanduslikult ja sõjaliselt peamine transpordiühendus muu maailmaga, mille halvamine seiskaks pikemas plaanis majanduse ja piiraks maavägede siirmist ja varustamist,“ ütles miinisõja divisjoni ülem kaptenleitnant Ott Laanemets. „Õppusel harjutati tegevusi olukorras, kus vastane on mereteed Läänemerel blokeerinud. See tähendab võitlusi pealvee- ja allveelaevadega, lennuvahenditega ning miinidega.”

Eesti mereväe laevadest osalesid tänavu õppusel miinijahtijad EML Ugandi ja EML Sakala.

„Ajateenijatest meeskonna liikmete jaoks on see nende esimene merereis, mis on pakkunud palju huvitavaid tegevusi koos liitlastega – alates ühisest sadamakülastusest Riias kuni keerukate manööverdusharjutusteni Läänemerel,” ütles EML Sakala komandöri ülesannetes olev kaptenmajor Märt Uuemaa. „Samuti saime tutvustada uutele meeskonna liikmetele laeva põhiülesannet ehk miinitõrjet.”

Vaata ka:

mallukas

Skandaalne paljastus: Mallukas süüdistab Lauri Pedajat alaealisega suhtes.

Eesti tuntud blogija Mariann Treimann, tuntud ka kui Mallukas, tegi hiljuti avalikuks skandaalse teabe, mis

jaasulataja

Hoiatus: Eestis reklaamitud imeline jääsulataja – tegelikkuses petuskeem.

Eestis levib sotsiaalmeedias reklaamikampaania, mis lubab “elektromagnetilise molekulaarse” tehnoloogiaga lume ja jää eemaldamist autodelt. Kampaania

error: Sisu on kaitstud!