Erakorralised uudised
Eesti NATO

Läänemerel toimunud NATO merevägede õppusest võttis osa üle 3000 mereväelase

Kolmapäeval, 20. septembril lõppes õppus Northern Coasts 2023, mille käigus harjutasid Liivi lahel ja Irbe väinas üle 3000 mereväelase Läänemere kaitsmist.

„Balti riikidele ja Soomele on meretee üle Läänemere majanduslikult ja sõjaliselt peamine transpordiühendus muu maailmaga, mille halvamine seiskaks pikemas plaanis majanduse ja piiraks maavägede siirmist ja varustamist,“ ütles miinisõja divisjoni ülem kaptenleitnant Ott Laanemets. „Õppusel harjutati tegevusi olukorras, kus vastane on mereteed Läänemerel blokeerinud. See tähendab võitlusi pealvee- ja allveelaevadega, lennuvahenditega ning miinidega.”

Eesti mereväe laevadest osalesid tänavu õppusel miinijahtijad EML Ugandi ja EML Sakala.

„Ajateenijatest meeskonna liikmete jaoks on see nende esimene merereis, mis on pakkunud palju huvitavaid tegevusi koos liitlastega – alates ühisest sadamakülastusest Riias kuni keerukate manööverdusharjutusteni Läänemerel,” ütles EML Sakala komandöri ülesannetes olev kaptenmajor Märt Uuemaa. „Samuti saime tutvustada uutele meeskonna liikmetele laeva põhiülesannet ehk miinitõrjet.”

Õppus toimus peamiselt Läti vetes, kuid osaliselt tehti miinijahtimist ka Eesti territoriaalmeres. Kogu õppuse alalt leiti 12 ajaloolist lõhkekeha, millest kümme tehti kahjutuks merepõhjas.

Eestis paiknes õppuse ajal ka rahvusvaheline laevaliikluse koordineerimise element (NCAGS), kelle ülesanne oli õppuse alas olevate tsiviillaevade ja sadamate teavitamine käimasolevatest harjutustest.

Õppus Northern Coasts 2023 algas 9. septembril Riias. Laevad sõitsid sadamatest välja 11. septembril, mil algasid esimesed ühised koostööharjutused. Õppusel osales tänavu 14 NATO liitlas- ja partnerriiki, pea 30 mereväe laeva, üle kümne lennuki ja kopteri ning üle 3000 mereväelase.

Õppus Northern Coasts on 2007. aastast korraldatav iga-aastane õppus, kus osalevad nii NATO- kui partnerriigid. Õppusele pani aluse Saksamaa merevägi, kes selle korraldamist iga aasta ka juhib.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna toob Päike sulle energiat ja selgust. Kasuta seda,

horoskoop

Horoskoop – Pühapäev 16 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on suurepärane aeg keskenduda oma plaanidele ja jätta