Neljapäev , 30 november 2023
niels steeman 9oHlADjtBTQ unsplash

Naine mõtles lapsele haigusi välja millega teenis üle 23 000 euro

Kõik sai alguse väikese tüdruku kopsupõletikust novembris 2017. Veidi enam kui kuu aega hiljem saatis tüdruku ema kindlustusseltsile 95,50 euro suuruse kahjunõude.

Lepingu järgi hüvitab Pohjola tüdruku õnnetusjuhtumi- ja ravikulud ilma omaosaluseta. Ema märkis oma hüvitistaotluses, et neiu oli käinud Mehiläinenis asuvas arstikabinetis. Peagi laekus ema kontole ligi sada eurot, vahendab Ilta-Sanomat.

Tegelikkuses polnud Mehiläineni arst tüdrukul kopsupõletikku diagnoosinud. Kogu arstivisiit oli välja mõeldud ja samas muidugi arstiarve ka.

Kolm päeva pärast Pohjola makstud esimest makset oli laps taas haige. Seekord diagnoosis Mehiläineni arst tüdrukul ägeda kõrvapõletiku.

Või vähemalt nii uskus Pohjola kindlustus, sest nii väitis ema kahjuavalduses.

Arve oli nüüd täpselt 95 eurot. Raha jõudis ema kontole vaid paar päeva enne jõule.

Augustis 2018 laekus Pohjolale järgmine alusetu kahju hüvitamise nõue. Seekord oli kuriteo vahendiks vanem laps. Ema teatas Pohjolale, et laps põeb rosaatseat. Mehiläineni arve oli ema väitel 135,50 eurot.

Ema hakkas meeletu tempoga Pohjolale hüvitisetaotlusi saatma.

Kui 2018. aasta lõpus tasus Pohjola ema kontole umbes 1600 eurot, siis järgmisel aastal kasvas kogusumma juba enam kui 4400 euroni.

Aastal 2020 teenis naine laste väljamõeldud haigustega üle 5600 euro. 2021. aastal maksis Pohjola emale olematute raviarvete eest umbes 7850 eurot.

Kahele lapsele välja mõeldud haiguste spekter oli lai. Ema teatas oma kahe lapse puhul umbes 40 korda arsti juures käimise põhjusena külmetushaigusest. Peaaegu sama palju oli ägedaid kõrvapõletikke.

Kopsupõletiku ja kõhuhäda tõttu taotles ema hüvitist seitsme arstivisiidi eest. Teised kindlustusseltsile teatatud laste haigused olid silmapõletik, bronhiit, enterokokk, rosaatsea ja ekseem.

Lisatud olid ka putukate ja herilaste nõelamisest ja hammustustest põhjustatud allergilised reaktsioonid. Eraldi sissekande said ka allergiline nohu ja gripp.

Pohjolas pöörati 2022. aasta kevadel lõpuks tähelepanu ema korduvatele hüvitisnõuetele. Pohjola ei maksnud ema taotletud 290-eurost hüvitist 22. mail noorema tüdruku tuulerõugetest põhjustatud arstivisiidi eest.

Vaata ka:

mallukas

Skandaalne paljastus: Mallukas süüdistab Lauri Pedajat alaealisega suhtes.

Eesti tuntud blogija Mariann Treimann, tuntud ka kui Mallukas, tegi hiljuti avalikuks skandaalse teabe, mis

jaasulataja

Hoiatus: Eestis reklaamitud imeline jääsulataja – tegelikkuses petuskeem.

Eestis levib sotsiaalmeedias reklaamikampaania, mis lubab “elektromagnetilise molekulaarse” tehnoloogiaga lume ja jää eemaldamist autodelt. Kampaania

error: Sisu on kaitstud!