Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
claudio schwarz L8iPDE99z9c unsplash

Eesti eraldab Liibüale ja Marokole kokku 110 000 eurot humanitaarabi

Välisministeerium eraldab arengu- ja humanitaarabiks ettenähtud eelarvest Rahvusvahelise Punase Risti ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsioonile (IFRC) 50 000 eurot Maroko maavärinast tingitud humanitaarkriisi leevendamiseks ja 60 000 eurot Liibüa üleujutustest tingitud humanitaarkriisi leevendamiseks.

Liibüat tabas 10. septembril torm Daniel, mille tagajärjel purunesid riigi kirdeosas tammid ja tekkisid ulatuslikud üleujutused. „Elu on kaotanud tuhandeid inimesi – ÜRO andmetel ligikaudu 4000 inimest ja umbes 10 000 inimest on endiselt kadunud. Abivajadused on väga suured ja mitmetahulised, hõlmates tervishoidu, ajutise varjupaiga varustust ja ligipääsu puhtale joogiveele ning sanitaarsüsteemidele,“ selgitas välisminister Margus Tsahkna tekkinud humanitaarabi vajadust.

Marokot tabas 8. septembril maavärin magnituudiga 6,8, millest mõjutatud alal elab ligikaudu 6,6 miljonit inimest ning mis oli kõige hävitavama mõjuga viimase 20 aasta jooksul – hukkunud on vähemalt 2681 inimest. „Maavärin oli erakordselt tugev ning mõju elamutele oli laastav nii suure asustusega Marrakechis kui ka Kõrg-Atlase mägikülades, mis asusid maavärina epitsentris. Humanitaarvajadused on mõlemas riigis jätkuvalt väga suured,“ ütles Tsahkna.

IFRC tegutsemine kohalike seltside kaudu aitab abil jõuda vajajateni kiiremini ja tõhusamalt, kasutades ära olude ja vajaduste tundmist ning vähendades juurdepääsutõkkeid. IFRC erifookus ja kompetents on looduskriisidele reageerimise vallas.

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!