Teisipäev , 23 aprill 2024
Erakorralised uudised
ravi n jha 9TnjHkp6sRE unsplash

Politsei pidas Valgas kinni 21 ebaseaduslikultriiki sisenenud inimest

Räägib Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Tauno Tammik:

Pühapäeval Valga linnas kinni peetud välismaalastega viidi järgnevate päevade jooksul läbi menetlustoiminguid, misjärel paigutati ebaseaduslikult Eestis viibinud inimesed kohtu loal kinnipidamiskeskusesse. Täna, 21. septembril toimetati 21-välismaalast Eesti-Läti piirile, kus nad Läti kolleegidele riikide vahelise kokkleppe alusel üle anti.

Eile toimus 8 liiklusõnnetust, neist 3 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 10 sõidukijuhti

Valgas kinni peetud välismaalased olid pärit nii Afganistanist, Kamerunist, Indias, Iraanist, Iraagist kui ka Malilt. Eestisse tulid nad Lätist, kus nad olid viibinud juba mõnda aega ning olid seal taotlenud ka rahvusvahelist kaitset, mistõttu andsime nad täna tagasivõtu lepingu alusel üle Läti kolleegidele.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Kert Kotkas rääkis, et viimased nädalad on Lätis toonud väga suure ebaseadusliku rände surve Valgevene piiril, kus on takistatud sadu ebaseaduslikke piiriületusi. „Oleme ühenduses Läti ja Leeduga ning vahetame infot toimuva kohta. Tänast juhtumit ei saa veel kindlalt seostada olukorraga Lätis, kuid politseinikud selgitavad praegu asjaolusid ja teevad Valgas kinni peetud välismaalastega menetlustoiminguid, et teada saada nende täpne rändemarsruut,“ selgitas Kotkas.

Politsei on suurendanud oma kohalolu lõunapiiril ning bussijaamades ja sadamates, mida ebaseaduslikul rändel võidakse kasutada transiidiks.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!