kreekaminuaeg

ECDC hoiatab: ärge reisige Kreeka saartele!

ECDC hoiatab: ärge reisige Kreeka saartele!

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus ECDC avaldas 29. juulil uuendatud värvikaardi, kus populaarsed Kreeka puhkusesaared on märgitud tumepunasega. Kõrgeimat ohtu tähistav tumepunane märgistus näitab, et Covid-19 kumulatiivne nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul ületab 500 nakatumist päevas ning reisimist Kreeka sellistesse piirkondadesse tuleks vältida, v.a. hädavajalikud juhtumid.
Ohtlik nakatumispiirkond haarab kokku 13 Egeuse mere saart, nende seas on sellised saared nagu Mykonos, Santorini, Ios, Kos ja Rhodos, mis meelitavad aastas miljoneid turiste. Kreeta sai tumepunase tähistuse juba nädal tagasi.

Nakatumisnäitajad on üles sööstnud eelkõige noorte 20 kuni 30 aastaste seas, kes saabuvad Kreeka saartele pidutsema. Kui hotellides peetakse ohutusnõuetest kinni, siis nakkuse põhiliseks levikukohaks on baarid ja teised peopaigad. Et pidutsemist kontrolli all hoida, on Mykonosele, Iosele ja teistele saartele saadetud korda hoidma täiendavad politseijõud.

Kreeka võimud on hoiatanud, et Mykonos ja Ios on ühe sammu kaugusel täiendavatest piirangutest, kuid muret tekitab ka olukord Zakynthosel, Tinosel, Lefkadal, Santorinil, Parosel ja Rhodosel. Mykonosel juuli alguses juba kehtestati nädalapikkune öine liikumiskeeld ja muusika mängimise keeld.

Juunis kiirelt kasvanud turistide arv andis Kreekas põhjust optimismiks. Võrreldes eelmise aasta juuniga kasvasid turismitulud selle aasta samal kuul 400%. Kuid nakatumiste kasv puhkusepiirkondades on tuleviku muutnud ebakindlaks. Näiteks Kreeka üks suurimaid turge Saksamaa soovitab reisimist Kreekasse vältida. Lähem tulevik näitab, kuidas asjad Kreekas arenevad. Praeguste trendide valguses on oodata täiendavaid piiranguid, ei saa välistada, et mõned saared võivad mõneks ajaks lukku minna.

Allikas. https://www.trip.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-