Sunday , 26 September 2021
saksamaa

Alates 1. augustist muutusid Saksamaale reisimise reeglid

Alates 1. augustist muutusid Saksamaale reisimise reeglid

Alates 1. augustist muutusid mõnevõrra Saksamaale reisimise reeglid ja eelkõige puudutavad need vaktsineerimata reisijaid.

Mis on uut:

Kui varem pidid vaktsineerimistõendi, tõendi Covid-19 läbipõdemise kohta või negatiivse testi esitama vaid lennureisijad, siis alates 1. augustist kehtib sama nõue kõikidele üle 12 aastastele reisijatele ka siis, kui siseneda Saksamaale rongi, bussi, laeva või eratranspordiga.
Lihtsustus riskiklassifikatsioon – ära kaotati riskipiirkonna jaotus. Edaspidi jaotatakse riigid ja piirkonnad (lisaks ohututele) riski alusel kaheks: kõrge riski piirkond ja ohtliku viirusetüvega piirkond.
Muutusid kõrge riskiga piirkonna parameetrid. Kui varem loeti riik või piirkond kõrge riskiga alaks, kui viimase 7 päeva keskmine nakatumisnäitaja on üle 200, siis nüüd on selleks 100.
Riikide jaotuse leiab Robert Kochi Instituudi (RKI) kodulehelt.
Nõuded testimisele (riskipiirkonnad)

Sisenedes Saksamaale kõrge riskiga piirkonnast, on vaktsineerimata reisijatel vajalik esitada kas viimase 72 h jooksul enne planeeritud saabumist tehtud negatiivne PCR test või viimase 48 h jooksul tehtud antigeeni kiirtest.
Sisenedes Saksamaale ohtliku viirusetüvega piirkonnast, on vaktsineerimata reisijatel vajalik kas enne planeeritud saabumist 72 h jooksul tehtud negatiivne PCR test või viimase 24 h jooksul tehtud antigeeni kiirtest.
Karantiin vaktsineerimata reisijatele

Saksamaale saabuvad vaktsineerimata reisijad peavad jääma 10 päevaks karantiini, saabudes kõrge riskiga piirkondadest ja 14 päevaks, kui saabutakse ohtliku viirusetüvega riikidest.
10 päevast karantiini on võimalik lühendada PCR testiga 5 päeval, ohtliku viirusetüvega riigist saabudes karantiini lühendada pole võimalik.

Lapsed

Alla 12 aastastelt lastelt ei nõuta Saksamaale reisides mingeid tõendeid. Samas Lufthansa lehelt võib hetkel lugeda, et vaktsineerimistõendit, immuunsustõendit või negatiivset testi nõutakse kõikidelt üle 6 aastastelt reisijatelt, k.a. transiidi puhul.
12 aastased ja vanemad lapsed peavad sarnaselt täiskasvanutega jääma karantiini, kui saabutakse kõrge riskiga või ohtliku viirusetüvega riikidest. Lastel lõppeb karantiin automaatelt 5 päeva pärast Saksamaale sisenemist ilma täiendavate nõueteta.

Digitaalne registreerimine

Reisijad, kes on viimase 10 päeva jooksul külastanud kas kõrge riskiga piirkonda või ohtliku viirusetüvega piirkonda, peavad enne Saksamaale saabumist registreerima www.einreiseanmeldung.de ja omama saabudes tõendit registreerimise kohta. Registreerimisnõue ei kehti juhul, kui riskipiirkonda läbiti vaid transiidina või Saksamaad läbitakse transiidina.

Allikas. http://www.trip.ee

Jaga

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

Politsei otsib Võrumaal Kääpa külas juhtunud liiklusõnnetuse ühte osapoolt

Politsei otsib Võrumaal Kääpa külas juhtunud liiklusõnnetuse ühte osapoolt Politsei palub abi inimestelt, kes täna …

vangla

Mees istus kolm aastat süütult vanglas ja sai 507 200 eurot hüvitist.

Äänekoskis toime pandud mõrv 2013. aastal muutis soome mehe Kai elu. Ta peeti mõneks päevaks …

Taliban

KOHUTAV: Taliban tõmbas nelja kurjategija laibad kraana otsa ja tagasi tulevad amputeerimised ja hukkamised avalikult.

Meeste rinnaesisel oli hoiatav silt, mis ütles, et teisi inimröövidega tegelejaid ootab sama saatus. Afganistani …

ilm

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C.

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C. Lääne-Eesti selge või vähese pilvisusega, Ida-Eestis …