saksamaa

Alates 1. augustist muutusid Saksamaale reisimise reeglid

Alates 1. augustist muutusid Saksamaale reisimise reeglid

Alates 1. augustist muutusid mõnevõrra Saksamaale reisimise reeglid ja eelkõige puudutavad need vaktsineerimata reisijaid.

Mis on uut:

Kui varem pidid vaktsineerimistõendi, tõendi Covid-19 läbipõdemise kohta või negatiivse testi esitama vaid lennureisijad, siis alates 1. augustist kehtib sama nõue kõikidele üle 12 aastastele reisijatele ka siis, kui siseneda Saksamaale rongi, bussi, laeva või eratranspordiga.
Lihtsustus riskiklassifikatsioon – ära kaotati riskipiirkonna jaotus. Edaspidi jaotatakse riigid ja piirkonnad (lisaks ohututele) riski alusel kaheks: kõrge riski piirkond ja ohtliku viirusetüvega piirkond.
Muutusid kõrge riskiga piirkonna parameetrid. Kui varem loeti riik või piirkond kõrge riskiga alaks, kui viimase 7 päeva keskmine nakatumisnäitaja on üle 200, siis nüüd on selleks 100.
Riikide jaotuse leiab Robert Kochi Instituudi (RKI) kodulehelt.
Nõuded testimisele (riskipiirkonnad)

Sisenedes Saksamaale kõrge riskiga piirkonnast, on vaktsineerimata reisijatel vajalik esitada kas viimase 72 h jooksul enne planeeritud saabumist tehtud negatiivne PCR test või viimase 48 h jooksul tehtud antigeeni kiirtest.
Sisenedes Saksamaale ohtliku viirusetüvega piirkonnast, on vaktsineerimata reisijatel vajalik kas enne planeeritud saabumist 72 h jooksul tehtud negatiivne PCR test või viimase 24 h jooksul tehtud antigeeni kiirtest.
Karantiin vaktsineerimata reisijatele

Saksamaale saabuvad vaktsineerimata reisijad peavad jääma 10 päevaks karantiini, saabudes kõrge riskiga piirkondadest ja 14 päevaks, kui saabutakse ohtliku viirusetüvega riikidest.
10 päevast karantiini on võimalik lühendada PCR testiga 5 päeval, ohtliku viirusetüvega riigist saabudes karantiini lühendada pole võimalik.

Lapsed

Alla 12 aastastelt lastelt ei nõuta Saksamaale reisides mingeid tõendeid. Samas Lufthansa lehelt võib hetkel lugeda, et vaktsineerimistõendit, immuunsustõendit või negatiivset testi nõutakse kõikidelt üle 6 aastastelt reisijatelt, k.a. transiidi puhul.
12 aastased ja vanemad lapsed peavad sarnaselt täiskasvanutega jääma karantiini, kui saabutakse kõrge riskiga või ohtliku viirusetüvega riikidest. Lastel lõppeb karantiin automaatelt 5 päeva pärast Saksamaale sisenemist ilma täiendavate nõueteta.

Digitaalne registreerimine

Reisijad, kes on viimase 10 päeva jooksul külastanud kas kõrge riskiga piirkonda või ohtliku viirusetüvega piirkonda, peavad enne Saksamaale saabumist registreerima www.einreiseanmeldung.de ja omama saabudes tõendit registreerimise kohta. Registreerimisnõue ei kehti juhul, kui riskipiirkonda läbiti vaid transiidina või Saksamaad läbitakse transiidina.

Allikas. https://www.trip.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop: Reede 24 mai 2024

Jäär Täna keskendutakse perele ja emotsionaalsele heaolule. Hea aeg laadimiseks läbi lähedastega suhtlemise. Suhtlemine on

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Riigisisestel lennuliinidel tõusevad juunist piletihinnadRegionaalminister Piret Hartman saatis kooskõlastusele määruse eelnõu, mille alusel tõusevad juunist lennuliinidel piletihinnad.

„Piletihindu tõstetakse, kuna kehtivad piletihinnad ei vasta teenuse pakkumise tegelikele kuludele ning on võrreldes bussi-