Tuesday , 28 September 2021
kukeseen

Seeni tasub tänavu otsida juba vihma saanud metsast

Seeni tasub tänavu otsida juba vihma saanud metsast

Ehkki suvi on olnud kuum ja põuane, tasub mükoloog Veiko Kastanje sõnul seenemetsa minna igal juhul. Tihedaim seenehooaeg kestab tema sõnul augusti viimasest nädalast septembri lõpuni. Kuna seened arenevad piisava niiskuse mõjul mõne tunniga, tasub neid otsida metsadest, kus juba on veidi vihma tulnud.

Eestis on üle 7000 seeneliigi, millest keskmine seenelkäija võiks Kastanje sõnul tunda umbes 400 paremat söögiseent. “See, mida keskmine inimene seente all mõistab, on sisuliselt seente suguorganid, viljakehad,” ütles ta saates “Huvitaja”. Põhiosa seenest jääb niidistikuna mulla alla.
Viljakehade arenguks on Kastanje sõnul peamine tegur vesi. Seetõttu ei saa seente ilmumist metsa alla kuigi täpselt ette ennustada. “Seened võivad sambla sees juba ilusasti olemas olla. Kui järsku vihm peale tuleb, siis nad tõmbavad äkki rakud vett täis, muutuvad pisikestest hästi suureks ja rammusaks ning ilmuvad üleöö ootamatult välja. Paari tunniga, võiks lausa öelda,” kirjeldas mükoloog.

Seepärast on tema sõnul kõige kavalam minna metsadesse, kus tänavu on juba vihma sadanud. “Sealsamas kõrval on võib-olla täpselt samasugune mets, sama metsatüüp, sama niiskusržiim, aga seal ei tulegi seeni võib-olla välja,” kirjeldas ta. Sedasorti mosaiiklik seenesaak iseloomustab Eestit tema sõnul juba viimased paar-kolm aastat.

Loe edasi SIIT
Allikas: https://novaator.err.ee/

Jaga

Vaata ka:

Tarokaart

Teisipäev 28.09 Tarokaart on MÕÕGAD 5

Suhtlemine ning oma mõtete teiste inimesteni viimine võib täna kujuneda Sulle suureks katsumuseks. Sul tuleks …

kirst scaled

Lapsed on hämmingus, kirstus oli võõras inimene kellele olid ema riided seljas.

Üks USAs Põhja-Carolina osariigis tegutsev surnukuur palub vabandust kahelt õelt, kes enne ema matusetalitluse algust …

Tarokaart

Nädala Taroskoop 27.09 – 3.10.2021

Kaljukits (22. detsember – 19. jaanuar) Nädala võtab kokku müntide viis. Sa tunned end ebakindlalt …

kalvi kalli

KUUM: Kaks neidu pöörasid Kalvi-Kalle pärast omavahel tülli.

Sellel nädalal jõuab TV3 vaatajateni ”Poissmeeste pidu”, kus neli noormeest otsivad just seda õiget veetlevat kaaslast, …