Erakorralised uudised
olav tvedt oVaYMgBMbs unsplash

Automaksu vastu on kogunenud üle 50 000 digiallkirja

Automaksuvastasele petitsioonile antud digiallkirjade arv ületas pühapäevahommikuse seisuga 50 000 piiri.

Eesti Autoomanike Liidu (EAOL) juhatuse esimehe Priit Tammeraidi sõnul on näitab allkirjade hulk seda, et vastuseis täiendavale automaksule on Eesti ühiskonnas äärmiselt tugev.

“Näiteks 50 000 valija toetusest piisaks valimistel kaheksa koha saamiseks riigikogus,” ütles Tsammeraid. “Siiani on olnud edukaimaks allkirjade kogumiseks abieluvõrdsuse petitsioon, mille käigus koguti 35 805 digiallkirja. See tähendab omakorda seda, et kui abieluvõrdsuse kehtestamise võttis koalitsioon enda südameasjaks, siis sarnase loogika puhul tuleks võtta südameasjaks ka automaksueelnõu tagasivõtmine.”

Sellest tulenevalt ei kavatse EAOL teha ka ettepanekuid rahandusministeeriumi automaksu väljatöötamise kavatsusele.

“Ettepanekuid saaksime teha vaid juhul, kui oleksime täiendava automaksuga mistahes kujul nõus,” selgitas Tammeraid, kelle sõnul jääb EAOL enda juuni lõpus edastatud ettepaneku juurde. “Selleks on täiendava automaksu kavatsusest loobumine ning autoomanike maksustamine läbi juba kehtiva kütuseaktsiisi.”

Allkirjade kogumine lõpeb augusti viimase päeva südaöösel. Seejärel antakse allkirjad üle riigikogu juhatusele ja valitsusele. Automaksu vastu saab allkirja anda SIIN:

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.