vana inimene

Lõuna-Eestis on paljud inimesed elu hammasrataste vahele jäänud

Omal ajal Premia Foodsi juhtinud ning mitu firmat börsile viinud Kuldar Leis valutab südant Lõuna-Eesti pärast, kus näeb palju elus pettunud inimesi.

Kuldar Leis soovib, et Eesti areneks ühtlasemalt, mitte nii, et üks osa on arenenum ja ülejäänu on „see maapiirkond“.

Tal on palju mõtteid, kuidas Lõuna-Eesti elu ja ettevõtlust saaks hoogsamaks muuta, näiteks võiks Riigimetsa Majandamise Keskus raiumise eest kohalikele tasu maksta, pakub ta “Kuumal Toolil” antud intervjuus.
Te jätsite mõned ajad tagasi tippjuhtimise ja naudite nüüd ilmselt kõige enam dividendisadu. Varsti on Äripäevas välja tulemas uus Rikaste TOP. Siit ka küsimus, et kui rikaste olete, mis teie rahakotist vastu vaatab?
Noh, ilmselt Rikaste TOPi ma ei kuulu. Ma arvan, et ma olen selline hea tavaline mõtlev inimene, kes poes vaatab kollaseid hindu.

Te ei vastanud ikkagi küsimusele. Kui jõukas te olete, millised summad vastu vaatavad teie pangakontolt?
Pangakontolt ei vaata midagi ilusat vastu. Ma arvan, et see on nii 99 protsendil Eesti keskmisest jõukamatest inimestest, sest raha arve peal seismisel ei ole mõtet. Raha peab uuesti raha tegema.
Mul on see kultuuri vedamine väärtused natuke paika pannud: ise vaimselt olla rahuldatum, see on tähtsam. (Kuldar Leis veab Tartu kultuuripealinna 2024 projekti – toim).

Lõuna-Eesti pluss on see, et seal ei ole elamiseks palju vaja. Mul on vajadused nii väiksed, ma saan teha, mis vaja. Minust mingit miljardäri ei tule ja polegi vaja. Nii et tip-top.

Kas te olete kohalikul tasandil ka kuidagi tajunud viltu vaatamist, et ah, Kuldar Leis, mis tal viga rääkida?
Noh, otse ei öelda. Eks seda polariseerumist tuleb järjest rohkem. See on kurb küll maapiirkondades, et on palju neid, kes on pettunud millegipärast elus. Kurb on, et see arv pigem suureneb. Võimatu on ka öelda, et kas nad on ise selles süüdi või miks nad sellised on, nagu nad on. Miks nad hammasrataste vahele on sattunud? Seda on võimatu öelda, aga nende inimeste arv ei ole väike.

Loe pikemalt Äripäevast: SIIT

Allikas. Äripäev

Vaata ka:

354227921 696052005865331 1256492580140078715 n

21.05 Usalda oma sisetunnet ja vali üks kaart. Ava, loe mis sõnum Sulle haljakaartidelt on.

VASTUSED 1. REISIMINE. Leia viise ja võimalusi reisimiseks – see tuleb Sulle kasuks. Reisimine võimaldab

tarokaart minuaeg.com 3

21.05.24 Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane päev sulle toob

Vali üks kolmest tarokaardist ja saa teada, mida tänane teisipäev 21.05.24 sulle toob. Tarokaardid on