Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
alkohool

Alkohol ja mälukaotus: Miks me ei mäleta, mida eelmisel õhtul tegime?

Alkoholi joomine ja mälukaotus

Alkoholi joomine võib põhjustada mitmesuguseid terviseprobleeme, sealhulgas mälukaotust. Mälukaotuse, mida tuntakse ka kui “blackout’i”, korral ei suuda inimene meenutada oma tegevusi või kogemusi teatud ajaperioodil. Alkoholi joomisega seotud mälukaotus on levinud probleem, mis võib mõjutada igas vanuses inimesi.

Kuidas alkohol mälukaotust põhjustab?

Alkohol on depressant, mis mõjutab aju erinevaid piirkondi, sealhulgas hipokampust. Hipokampus on oluline mäluprotsesside, sealhulgas uute mälestuste salvestamise ja varasemate mälestuste juurdepääsu eest. Alkoholi tarbimine võib kahjustada hipokampuse funktsiooni, mistõttu ei ole aju võimeline mälestusi korralikult salvestama.

Alkoholi joomisega seotud mälukaotuse raskusaste sõltub mitmest tegurist, sealhulgas:

  • Alkoholi kogus ja tugevus. Mida suurem on alkoholikogus ja seda kangemaid jooke juuakse, seda suurem on tõenäosus, et tekib mälukaotus.
  • Alkoholi tarbimise kiirus. Kui alkoholi tarbitakse kiiresti, tõuseb alkoholisisaldus veres kiiremini ja mälukaotuse risk suureneb.
  • Inimese individuaalne tundlikkus alkoholi suhtes. Mõned inimesed on alkoholi suhtes tundlikumad kui teised ja neil on suurem tõenäosus mälukaotust kogeda.

Mida alkoholiga seotud mälukaotus endast kujutab?

Alkoholiga seotud mälukaotus võib olla erineva raskusastmega. Mõnel juhul võib inimene mäletada vaid osa eelmise õhtu sündmustest, näiteks seda, et jõi sõpradega alkoholi, kuid ei suuda meenutada, mida nad rääkisid või mida tegid. Teistel juhtudel võib inimene mäletada üldse midagi.

Alkoholiga seotud mälukaotus võib olla ohtlik, kuna see võib viia riskantsete käitumiste juurde. Näiteks võib inimene, kes ei mäleta, et on joonud, sõita autoga või teha muid otsuseid, mis võivad olla tema enda või teiste tervisele või heaolule ohtlikud.

Kuidas vältida alkoholi joomisega seotud mälukaotust?

Parim viis alkoholi joomisega seotud mälukaotuse vältimiseks on vältida alkoholi liigset tarbimist. Kui otsustate alkoholi juua, siis tehke seda aeglaselt ja mõõdukalt. Samuti on oluline olla teadlik oma individuaalsest tundlikkusest alkoholi suhtes.

Siin on mõned näpunäited alkoholi joomisega seotud mälukaotuse vähendamiseks:

  • Jooge palju vett, et hoida oma keha hüdreeritud.
  • Söö enne alkoholi joomist toitu, et aeglustada alkoholi imendumist verre.
  • Ärge jooge tühja kõhuga.
  • Andke endale aega pärast iga jooki, et alkoholisisaldus veres langeks.
  • Lõpetage joomine, kui tunnete end uimaselt või kui teil on raskusi kõndimisega.

Kui olete mures alkoholi joomisega seotud mälukaotuse pärast, rääkige sellest oma arstiga. Arst saab anda teile nõu, kuidas vähendada mälukaotuse riski.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

error: Sisu on kaitstud!