Esmaspäev , 29 aprill 2024
Erakorralised uudised
laps

Laste koroona vastu vaktsineerimine lahendatakse sügisel kooliõdede või perearstide abil

Laste koroona vastu vaktsineerimine lahendatakse sügisel kooliõdede või perearstide abil

Kuigi 12-15-aastased saavad digiregistratuuris broneerida endale koroonavaktsiini saamise aja, kaob sügisest võimalus kaitsepookida vaktsineerimiskeskustes. See tähendab, et laste kaitsepookimiseks tuleb leida uued lahendused ning üheks võimaluseks perearstide kõrval on kooliõed.

Kuna 12-15-aastaseid lapsi on kaitsepoogitud peaaegu kaks nädalat, on praegu nende vaktsineerituse hõlmatust veel vara lugeda. Huvilisi aga perearstide sõnul on. Mõni neist oli ka teisipäeval Ida-Virumaal vaktsineerimas.

“Käin üle Eesti korvpalli mängimas ja siis oleks vaja teiste inimeste jaoks, et ise ei jääks koroonasse ja ei levitaks seda,” selgitas Jaagup “Aktuaalsele kaamerale”.



Mitme perearsti sõnul võiksid sügisest süsteemsemalt laste vaktsineerimisega tegeleda eelkõige kooliõed.

“Kuna vaktsineerimisvõimalused laienevad nüüd ka lastele, siis ma loodan, et sügisel kooliõed saavad ka endale võimaluse hakata vaktsineerima ja see jällegi parandab olukorda tugevalt,” rääkis perearst Eero Merilind.

“Immuniseerimiskavade põhiselt on ju kooliõdedel olnud märkimisväärne roll vaktsineerimisel. Ma usun, et ka sellel korral. Miks ta peaks teistmoodi minema,” ütles vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer.

Tallinna koolitervishoiu juhi Kädi Lepa sõnul oleksid kooliõed laste vaktsineerimiseks valmis.

“Iseenesest ma olen poolt sellepärast, et õdedel on vaktsineerimise kogemus ja lapsed on juba õdedega tuttavad, seal süstihirmu ei saa olema. Aga loomulikult tuleb veelkord õdesid ettevalmistada, tuleb läbi mõelda kogu see protseduur, kuidas vaktsiinid meieni jõuavad, kuidas on külmaahel reguleeritud ja nii edasi,” selgitas Lepp.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Vaata ka:

rotaviirus min

Dr Marje Oona: viirusnakkuste leevendamiseks piisab kodustest ravivõtetest

Sügis on käes ja järjest rohkem tabavad meid erinevad viirusnakkused. Tartu Ülikooli peremeditsiini kaasprofessor dr