Wednesday , 26 January 2022
laps

Laste koroona vastu vaktsineerimine lahendatakse sügisel kooliõdede või perearstide abil

Laste koroona vastu vaktsineerimine lahendatakse sügisel kooliõdede või perearstide abil

Kuigi 12-15-aastased saavad digiregistratuuris broneerida endale koroonavaktsiini saamise aja, kaob sügisest võimalus kaitsepookida vaktsineerimiskeskustes. See tähendab, et laste kaitsepookimiseks tuleb leida uued lahendused ning üheks võimaluseks perearstide kõrval on kooliõed.

Kuna 12-15-aastaseid lapsi on kaitsepoogitud peaaegu kaks nädalat, on praegu nende vaktsineerituse hõlmatust veel vara lugeda. Huvilisi aga perearstide sõnul on. Mõni neist oli ka teisipäeval Ida-Virumaal vaktsineerimas.

“Käin üle Eesti korvpalli mängimas ja siis oleks vaja teiste inimeste jaoks, et ise ei jääks koroonasse ja ei levitaks seda,” selgitas Jaagup “Aktuaalsele kaamerale”.Mitme perearsti sõnul võiksid sügisest süsteemsemalt laste vaktsineerimisega tegeleda eelkõige kooliõed.

“Kuna vaktsineerimisvõimalused laienevad nüüd ka lastele, siis ma loodan, et sügisel kooliõed saavad ka endale võimaluse hakata vaktsineerima ja see jällegi parandab olukorda tugevalt,” rääkis perearst Eero Merilind.

“Immuniseerimiskavade põhiselt on ju kooliõdedel olnud märkimisväärne roll vaktsineerimisel. Ma usun, et ka sellel korral. Miks ta peaks teistmoodi minema,” ütles vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer.

Tallinna koolitervishoiu juhi Kädi Lepa sõnul oleksid kooliõed laste vaktsineerimiseks valmis.

“Iseenesest ma olen poolt sellepärast, et õdedel on vaktsineerimise kogemus ja lapsed on juba õdedega tuttavad, seal süstihirmu ei saa olema. Aga loomulikult tuleb veelkord õdesid ettevalmistada, tuleb läbi mõelda kogu see protseduur, kuidas vaktsiinid meieni jõuavad, kuidas on külmaahel reguleeritud ja nii edasi,” selgitas Lepp.

Loe edasi SIIT
Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

karmen joller

Perearst Karmen Joller: Perearstile iga asja pärast ei pea helistama

Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Karmen Joller kinnitas, et perearstide koormus on tohutult tõusnud. „Inimestel …

covid 19 g829362110 640

26.01. Ööpäevaga tuvastati 5845 uut covid-19 haiget. Suri 5 koroonaviirusega nakatunud inimest

26. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 287 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

covid 19 gbff4c208a 640

Soome epidemioloogi Jussi Sane sõnul lõppeb koroonapandeemia siis, kui inimesed lõpetavad sellesse uskumise.

Arvatakse, et Omikron lõpetab pandeemia, aga tegelikkuses on nii, et senikaua, kuni inimesed on hirmul …

covid kiirtest

Teadusnõukoda: Meie ei soovita kiirtestide kasutamist vaktsineerimistõendi kõrvale tagasi tuua

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) ütles, et teadusnõukoda ei soovita valitsusel tuua vaktsineerimistõendi kõrvale …