Monday , 18 October 2021
sport

7 head põhjust, miks sügis on parim aeg sportimisega algust teha.

Tõsi ta on: tavaliselt hakatakse spordiga tegelema enne suve, et rannavormi saada ja suve lõppedes jääb trennis käimine tasapisi unarusse. Kuid tegelikult võid paljugi võita, kui alustad või jätkad trennitegemist ka sügisel.

Miks sügis on parim aeg sportimisega algust teha?

1. põhjus: see annab sulle tegevust vihmase ilma korral
Mida võtta ette sügisel vihaste päevadega? Õuesolemine ei tule tavaliselt kõne alla, sõbrad ei taha välja väikesele joogilegi minna, sest neil on halva ilma pärast tuju paha ning kinno või kontserdile minek tundub tülikam kui asi väärt… Niisiis, mida paremat teha kui veeta vaba aega sportides – hea sinu kehale ja vaimule. Kõik on muidugi palju lihtsam, kui sead sisse oma koduse jõusaali, nii et hakka jalamaid selle jaoks vaeva nägema ja säästma!

2. põhjus: see tugevdab immuunsüsteemi
Sügis ja jahedad sügispäevad on aeg, mil külmetus ja teised viirushaigused hakkavad levima. Seega peaksid oma immuunsüsteemi vormis hoidma, mida on juhtumisi kõige lihtsam teha, kui hoiad ka oma keha vormis. Tehes sügisel korrapäraselt trenni, oht, et oled sunnitud mõned päevad vastiku viiruse tõttu voodis veetma, palju väiksem.

3. põhjus: sügis pakub vahelduseks meeldivamat temperatuuri
Naljakal kombel räägime tavaliselt meeldivast temperatuurist suvel, kuid kõik, kes teevad regulaarselt trenni, teavad, et suvekuumus nõuab liigagi sageli kehalt suurt lõivu. Veidi jahedamad sügisilmad on lausa ideaalsed kas õues või siseruumides higistamiseks. Küll sa näed, sinu kehaline suutlikkus võib külmema ilmaga väga palju paraneda, mis tähendab ka seda, et treening ei ole nii väsitav ja kurnav.

4. põhjus: kõik head treeningrühmad alustavad sügisel
Kas mõtled, et nüüd viimaks asud tööle, et saada kõhule vormitud lihaskuubikud, mida alati oled endale igatsenud? Võib-olla tahad hoopis tantsima õppida? Või otsid meeldivat seltskonda, kellega iga nädal võrku mängida? Suurepärane, sinu ajastus on lausa täiuslik, sest sügis on see aeg, mil enamik treeningrühmasid jälle alustab ja mängurühmad pärast suve taas kokku tulevad. Ja tavaliselt kaasneb kõige sellega ka palju erinevaid pakkumisi ja allahindlusi, nii et saad ka raha kokku hoida!

5. põhjus: näed välja parem kui kõik teised
Kas sellest põhjusest üksi juba ei piisa? Samal ajal kui enamik teisi aktiivse suve läbi saades laisaks muutuvad, näed sina super välja ja tunned end suurepäraselt. Muuda sõbrad ja sõbrannad kadedaks, sest just sina saad vastassoo esindajatelt rohkem tähelepanu – kas peame veel midagi lisama? Tunne end hästi nii väliselt, kui sa seemiselt just siis, kui teised on natuke löntsi vajunud. Kas pole mitte eeskujulik egoupitaja?

6. põhjus: kindlasti ei ole sa talvel väga aktiivne, nii et ole siis nüüd
Külmad ilmad, libedad tänavad, läbimatud teed, lisakulud, haigused, igasugused pidustused ning rohkesti sööki ja jooki – tunnistagem: talvel sa oma tervise heaks just eriti palju ei tee, nii et varu head tervist ja lihasmassi seni, kuni veel saad!

7. põhjus: järgmine rannahooaeg muutub palju lihtsamaks
Järgmine suvi ja poolalasti rannas peesitamine on alles mägede taga, nii et võib-olla arvad, et enda vormi ajamisega on aega maa ja ilm, kuid lihtne tõde on, et pärast mõnekuulist niisama passimist on palju-palju raskem uuesti vormi saada kui aasta läbi aktiivset elustiili hoida. Samal ajal kui teised tuleval kevadel trenni rügama ja higistama ning samal ajal loevad närviselt päevi suve alguseni- lõbustad sina ennast sellega, et imetled peeglis oma heas toonuses keha…

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 16 at 16.37.57

Rovanperä põrutas täisgaasiga põllule: see oli minu karjääri kõige ärevam moment

Toyota rallisõitja Kalle Rovanperä ohkas üheksanda kiiruskatse finišis sügavalt. 21-aastane soomlane avaldas, et katse alguses …

Ott Tänak RE Day1 Ray Põder 1 e1531644418768 scaled

Ott Tänak ei saa täna laupäeval startida.

Ott Tänaku (Hyundai) jaoks lõppes Kataloonia ralli reedene võistluspäev esimesel pärastlõunasel katsel, kui eestlane sõitis …

Screenshot 2021 10 15 at 15.52.46 scaled

Kataloonia rallil pirueti teinud Tänak on kuues

Kataloonia rallil on kõik kolm kiiruskatset võitnud Elfyn Evans, teisel katsel jäi waleslasega katsevõitu jagama …

Epp Mae

Epp Mäe võitis maadluse MM-il hõbemedali

Epp Mäe pidi kolmapäeval maadluse MM-i finaalis tunnistama ameeriklanna Adelina Maria Gray 4:7 paremust. Epp …