Esmaspäev , 11 detsember 2023
Erakorralised uudised
pohmell.minuaeg

10 head nippi, kuidas pohmelli ravida

Meie teame mitut viisi, kuidas pohmeluse vastu võidelda. Seekord viime su aga sammu võrra kaugemale. Oleme palunud sõpradel, tuttavatelel ja muudel peoloomadel avaldada oma maagilised pohmakaravi retseptid. Järgmised nõuanded on seega teaduslikult täiesti tõestamata ja vahest isegi pisut imelikud – kuid peamine on see, et nad toimivad! Proovi järele!

Nipp nr 1: banaani-piima kokteil

Piim rahustab hästi magu ja kui segad piima hulka toitvaid ja tervislikke banaane ja natuke vähem toitvat ja tervislikku jäätist, saad suurepärase relva, millega pohmeluse vastu võidelda. Isegi kui tunned, et magu ei suuda ühtegi toitu vastu võtta, isegi mitte vedelat, peaksid seda kindlasti proovima – kui sul praegu iiveldab, ei saa see ju kuigi palju hullemaks minna!
Retsept:
Sega banaan või paar veidikese piima ja mõne lusikatäie jäätisega. Joo kohe ära. Jahe vedelik rahustab magu ja banaanide toiteväärtus aitab taastada kaotatud energiavarusid!

Nipp nr 2: šokolaad

Šokolaad ravib põhimõtteliselt kõike. Miks siis mitte pohmelust? Võid seda süüa niisama, n-ö toorelt, kuid suurepärane võimalus on ka šokolaadipiim – soe või külm sõltuvalt sellest, mis tundub vaese väntsutatud mao jaoks parem. Kui sellest ka muud tulu ei tõuse, aitab šokolaadist saadud suur suhkruannus koguda kokku kas või natuke energiat, et teha vähemalt põhilised hommikused isikliku hügieeni toimingud, enne kui jälle voodisse räntsatad ja päeva maha magad.

Nipp nr 3: tuunikala võileib

Mõte üles ärritatud mao (mis võib iga hetk purskkaevuna tööle hakata) kalavõileivaga täitmisest tundub ilmselt pisut õõvastav?   Siinkohal on küll paras aeg oma otsustusvõime kriitiliselt üle vaadata, sest just see on põhjus, miks oled praegu nii täbaras olukorras. Riski ja tee proovi – paljud kinnitavad, et just tuunikalavõileib aitas neil end pohmelusest terveks ravida.

Nipp nr 4: tekiila

Klassikaline nipp pohmeluse raviks, mis järgib kuulsat ütlust: kuradit aetakse ikka peltsebuliga välja. N-ö peale joomine ei peleta pohmelust eemale, kuid lükkab selle edasi. Kui kauaks? Kuniks lõpetad!Nipp nr 4 on seega üks nende hulgast, mida kindlasti ei soovitaks pidevalt järgida, sest see muudab su näo varsti palju suuremaks probleemiks kui üks pohmelus!

Nipp nr 5: kookosvesi

Kookosvesi on üks maailma tervislikemaid vedelikke: see sisaldab väga vähe suhkrut, on 99% rasvavaba, maitseb hästi ja on üldse hea viis keha veevarusid taastada. Head põhjused ju kõik? Peale selle on kookospähklil eksootiline maitse ja lõhn, mis tekitab otsekohe parema tuju ja see on pohmelusest üle saamisel äärmiselt tähtis!

Nipp nr 6: puuviljamahl

100% looduslik puuviljamahl kuulub samuti klassikaliste pohmeluseravimite hulka. See annab organismile piisavalt vajalikku vedelikku, vitamiine ja suhkrut ning ühtlasi uut energiat. Värske puuvilja lõhn äratab üles ja võtab suust vastiku liisunud alkoholi maitse. Tunned end mahla pressimiseks liiga nõrgana? Ei ole hullu midagi, lippa lähimasse poodi ja osta pudel naturaalset mahla – värske õhk teeb samuti head!

Nipp nr 7: valuvaigistid

Miski ei toimi paremini kui kaks tabletti aspiriini ja pool liitrit vett enne magamaminekut – korda sama ärgates! Pohmelus kaob kui imeväel ja tunned end just nagu uuesti sündinud. Kuid ära unusta, et see võte on ainult eriolukorras kasutamiseks: liiga sage aspiriini tarvitamine võib mõjuda tervisele väga halvasti. Kasuta seda nippi tõesti ainult erandkorras!

Nipp nr 8: rikkalik õhtu- ja hommikusöök

Rikkalik eine võib vähemalt natuke leevendada alkoholist põhjustatud tagajärgi: parim on süüa enne magamaminekut. Samuti oleks kõige parem minna peole täis kõhuga, sest täis kõht kaitseb keha vähemalt veidi alkoholi eest. Kuid kehtib ka tõde, et parem süüa hilja kui mitte kunagi. Muidugi võib olla keeruline leida keset ööd, kui pidu lõpeb, avatud restorani. Meie soovitame jääda klassikalise peojärgse toidu juurde: hamburger, kebab või hotdog. Tugevda magu tugeva einega ja korda sama protseduuri hommikul!

Nipp nr 9: C-vitamiin

C-vitamiin on organismile kasulik mis tahes olukorras – kui sul on pohmelus, vajad seda veelgi enam. Et mõju oleks parim, kasuta C-vitamiini, mis on tablettide või joogi kujul. Lisaks C-vitamiinile annad niimoodi organismile ka lisakoguse vedelikku.

Nipp nr 10: Suguakt

Suguühe lahendab mõnedki probleemid ja mõned inimesed, kellega me rääkisime, on veendunud, et sellel on raviomadusi ka pohmeluse korral. See on tõenäoliselt ka tõsi: me naudime seksi ja tunneme end pärast seda paremini, mis ei pruugi küll tingimata pohmelust kaotada, kuid muudab peojärgse päeva natukenegi talutavamaks. Ja see ongi meie retseptide eesmärk…

10 müüti pohmelli kohta

Vaata ka:

ingel advent minuaeg.com jpg

Ingli Sõnum: Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Sel perioodil on oluline märgata ja hinnata elu väikeseid imesid. Iga päev toob endaga kaasa

love 2331486 960 720 576x560 1

Nädala armastuse horoskoop – Esmaspäev 11.12 – Pühapäev 17.12.2023

Kalad (19. veebruar – 20. märts) Üldine suundumus: Te olete unistav ja empaatiline, otsides sügavat

error: Sisu on kaitstud!