Esmaspäev , 4 detsember 2023
kohugaasid

Mõni tarkus kõhugaaside vähendamiseks.

Kõhupuhitus on teisisõnu liigne gaas seedekulglas. Seedekulgla läbib aga põhimõtteliselt kogu su keha, alates suust ja lõppedes teadagi kus.

Kõhugaasid koosnevad õigupoolest mitmest gaasist, nimetada võib lämmastikku, süsinikdioksiidi, metaani, vesinikku. Metaan ja vesinik on väga tuleohtlikud, nii et olge ettevaatlikud. On erinevaid tegureid, mis on seotud kõhugaasidega ja need algavad söömishäiretest kuni selleni, et teatud tüüpi toitu me süüa lihtsalt ei saa.

Siin on mõned kõhupuhituse põhjused

Miks tekib meestel õllekõht?

1. Seedehäired. Toidule ei ole antud võimalust korralikult seedida, mis põhjustab gaase kõhus. Seedimine algab suus ja toit peab olema korralikult näritud, enne kui ta jõuab kõhtu. Sa peaksid ka piisavalt jooma vett pärast sööki, sest see aitab pehmendada toitu ja selle seedimine on lihtsam. Pidage vahet vähemalt 2-3 tundi pärast sööki, enne kui uuesti sööma hakkate.

2. Kunagi ärge sööge liiga kiiresti ja samuti ka liiga aeglaselt. Rusikareegel ja etikett nõuab, et sa ei lonksaks vett toidu hammustamise ajal, sest sellega neelad ka õhku, mis jälle tekitab gaasimulle.

3. Pooltoores toit – oad ja herned. Pooltoores toit, eriti oad ja herned, võivad eraldada mõndagi su kõhus! Veenduge, et need on korralikult keedetud enne serveerimist. Lisaks on pooltoored oad ja herned ka toksilised.

4. Mõned toiduained. Teatud tüüpi toidud on eriti tuntud ülemäärase gaasi ja puhituse allikatena. Mõned neist toidud on:

* Herned ja oad

* Spargelkapsas, lillkapsas

* Kartul

* Pasta ja muud tärkliserikkad toidud

* Sibul, paprika ja küüslauk

* Ploomimahl

* Nisu ja kaer

* Banaanid

* Virsikud, pirnid ja õunad

* Seller, artišokk ja spargel

* Laktoositalumatuse korral piim, juust, jäätis

Vaata ka:

kool

Hariduskriis tõusmas: Õpetajate Liit kaalub streiki väikese palgatõusu tõttu

Haridustöötajate liidu juht Reemo Voltri väljendas pettumust valitsuse ettepanekus õpetajate töötasu alammäära tõstmiseks, mis on

53375637440 2d53fe1d3c c

Välisminister Margus Tsahkna Londonis: Venemaa peab tasuma Ukrainas tekitatud kahju eest

Välisminister Margus Tsahkna viibib 4.–5. detsembril kahepäevasel visiidil Londonis, mille käigus ta kohtus täna oma

error: Sisu on kaitstud!