Uudised

Yandex kavatseb tegevuskeelu Eestis vaidlustada

“Me ei nõustu blokeerimisega ja valitsuse põhjendused ajakirjanduses on segadust tekitavad,” ütles Yandex Go pressiesindaja Erez Vega-Kadochi sõnul ei ole ettevõte endiselt saanud ametlikku teavet, miks valitsus otsustas keelata Yandexil Eestis taksoteenuse pakkumine; Yandex kavatseb otsuse vaidlustada. Ta lisas, et varem pole teenuse kohta kaebusi olnud.

Yandexi esindaja toonitas seejuures, et Yandex Go teenust Eestis ja paljudes teistes riikides pakub Hollandi ettevõte Yandex.Taxi B.V., mis järgib tema sõnul Euroopa Liidu ja Eesti riigi seadusi, vahendab BNS.

“Venemaa seaduseelnõu, millele valitsus meedias viitab, on arutluse all olnud juba mitu aastat ning sellega pole Eestil ega teistel riikidel mingit pistmist. Isegi kui see võetakse praegusel kujul Venemaal vastu, laieneks seadus ainult Venemaa teenindusele ja Venemaasisestele reisidele,” lausus Vega-Kadoch lisades, et Hollandi ettevõte Yandex.Taxi B.V. ei halda teenust Venemaal.

Valitsus kiitis 31. märtsil heaks siseriikliku sanktsiooni Yandex NV-le, keelates ettevõtte tegevuse Eestis. Sanktsioon jõustub 11. aprillil.

Sanktsiooni tulemusel on Yandexi kaudu sõitvatel taksofirmadel ja juhtidel keelatud Yandexi taksorakenduse – Yandex Pro – kaudu sõitmine ja tellimuste täitmine. Piirangu rakendamiseks ja teadlikkuse tõstmiseks teavitab tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet taksoveoloa omanikke riiklikust sanktsioonist majandustegevuse registri kaudu.

Ühtlasi tuleb interneti teenuspakkujatel piirata ligipääsu ettevõtte Yandex NV taksoteenusega seotud veebilehtedele ja rakendustele – Yandex Go ja Yandex Pro. Samuti tuleb ka rakendusepoodidel – Google Play, App Store – piirata Yandex taksorakenduste allalaadimist enda rakendusepoest ning lõpetada rakendustele uuenduste pakkumine.

Jaga
Back to top button