Erakorralised uudised

Vseviov: Ukraina võit on terve Euroopa julgeolekutagatis

Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov oli sel nädalal visiidil Ukrainas, et arutada edasist koostööd Ukraina toetuseks ja jätkuvat agressiooni hinna tõstmist Venemaale.

Visiidi käigus kohtus Vseviov Ukraina välisministri Dmõtro Kulebaga, Ukraina presidendi kantselei juhi Andri Jermaki, Ukraina julgeoleku- ja kaitsenõukogu juhi Oleksii Danilovi ja teiste ametiisikutega, samuti Ukraina Piirivalve ja Rahvuskaardi esindajatega, kellega külastati ka Venemaa rünnakus kahjustada saanud Hostomeli lennuvälja.

„Ukraina võit on terve Euroopa julgeolekutagatis; see määrab mitte ainult Ukraina saatuse, vaid ka Euroopa julgeolekuarhitektuuri tuleviku. Kindel rahu on tagatud siis, kui Ukraina suveräänsus ja territoriaalne terviklikkus on taastatud ja agressioon kui poliitika tööriist täielikult diskrediteeritud,“ sõnas kantsler. 

Vseviov kinnitas kohtumistel, et Eesti jätkab jõupingutusi, et tagada Ukrainale vajalik sõjaline, majanduslik ja poliitiline toetus. „Samuti keskendume Ukraina Euro-Atlandi integratsioonile ja Venemaa õigusliku vastutuse kindlustamisele. Me ei väsi enne, kui sõda on võidetud ja need, kes vastutavad toimepandud kuritegude eest, kohtu ette toodud,“ ütles ta. 

Kohtumisel infrastruktuuriministeeriumi esindajatega rääkisid kantsler ja samuti visiidil olev Eesti arengukoostöö keskuse (ESTDEV) juht Tiit Riisalo Ukraina ülesehitusest. „Sõjas kahjustatu taastamisega tuleb alustada juba nüüd, et anda lootust pea aasta võidelnud rahvale ja kindlustada, et kui sõda on võidetud, on riik laiaulatuslikuks ülesehituseks valmis,“ sõnas Vseviov.

„Eesti on esimene riik, kes on juba alustanud Ukrainas ülesehitustöödega, ehitades lasteaeda Žõtomõri oblastis. Meie eesmärk on esimeste edukate projektidega olla eeskujuks ka teistele riikidele,“ lisas Riisalo.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.