Politsei tabas Tallinna sadamas sadu Soomes varastatud tööriistu

Politseinikud kontrollisid eile Tallinna sadamas kaht sõidukit, millest leiti sadu Soomes varastatud tööriistu. Sõidukitega liikunud viis Rumeenia kodanikku peeti kinni.

Politsei- ja Piirivalveameti kontaktametniku Soomes Janek Pedaski sõnul on Soomes viimaste kuude jooksul sagenenud vargused ehitusobjektidel. Soome politseilt laekunud info kohaselt võidakse varastatud tööriistu viia riigist välja.

„Kogutud info põhjal oli alust kontrollida eile kell 15.30 ajal laevaga Eestisse saabunud kaht sõidukit. Kahe sõidukiga liikus kokku viis Rumeenia kodanikku, kes olid teineteisele tuttavad. Ühest sõidukist tuli välja sadu tööriistu, mille kohta on teada, et need on Soomes varastatud,“ ütles Pedask.

Politsei pidas varem erinevates Euroopa riikides varavastaseid süütegusid toime pannud mehed kinni. Meeste ja tööriistadega tegeletakse edasi kahe riigi koostöös.

„Teeme meie põhjanaabritega tihedat koostööd nii siin- kui sealpool Soome lahte ning eilne juhtum on suurepärane näide toimivast rahvusvahelisest koostööst,“ rääkis politseikapten Pedask.

„Kuritegevus ei tunne tänapäeval piire ning riikidevaheline koostöö on oluline, et võtta kurjategijatelt ära karistamatuse tunne. Meil on tihe infovahetus riikidega üle maailma ning eriti sage suhtlus lähinaabritega. Eesti külje all kuritegusid toime pannud inimestel ei maksa arvata, et neil on siit varastatud kraamiga mugav läbipääs. Meie tagahoovis pätti teha ei maksa.“

IMG 0466
Politsei tabas Tallinna sadamas sadu Soomes varastatud tööriistu 2

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised