Pühapäev , 25 veebruar 2024
19juuni voru1

Võrus põrutas auto vastu tänavavalgustusposti

Võrumaa

  1. juunil teatati liiklusõnnetusest Võru linnas Tallinna maanteel, kus sõiduauto oli sõitnud vastu tänavavalgustusposti, misjärel kukkus see sõiduteele. Päästjad koristasid tee autotükkidest ja sinna valgunud vedelikest. Sündmusest teavitati ka elektrikuid. Treiler viis avariilise sõiduki sündmuskohalt minema.

PÄÄSTEAMET Lõuna päästekeskuse operatiivsündmused 19. – 20. juuni 2023

 

Ilmateenistuse tuleohukaardi järgi valitseb Eestis jätkuvalt äärmiselt suur tuleoht!

Üle kogu Eesti on TULEOHTLIK AEG ning ulatuslike tulekahjude vältimiseks on metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega aladel keelatud lõkke tegemine, grillimine ja suitsetamine. Ka koduaedades tuleks vältida igasugust tuletegemist.

 

Jõgevamaa

 

  1. juunil kell 00.28 kutsuti päästjad Põltsamaa valda Pisisaare külla, kus tehti lõket. Päästjad leidsid sündmuskohalt eest joobetunnustega seltskonna, kes tegi grilli peal lõket, kuhu oli visatud ka saepuruplaate ja muud sodi. Päästjad kustutasid lõkke ning selgitasid olukorda.

 

Põlvamaa

 

  1. juunil kell 18.14 teatati kulupõlengust Põlva vallas Mammaste külas. Päästjate saabudes põles umbes 70 ruutu kulu ja metsaalust pinnast, mis kustutati kümmekonna minutiga.

 

  1. juunil kell 2.36 käisid Räpina päästjad Räpina vallas Räpina linnas Võhandu tänaval kustutamas linna jaanituleks püsti pandud lõket. Päästjad kustutasid umbes kolmemeetrise läbimõõduga lõkke. Inimesi lõkke juures ei olnud.

 

Tartumaa

 

Tartus plahvatas tööstushoone laos lahustimahuti

  1. juunil käisid päästjad Tartu linnas kustutamas tööstushoone põlengut, mis sai alguse laos plahvatanud lahustinõust. Sündmusele reageeriti suurte jõududega. Aardla tänav jäi mitmeks tunniks suletuks.
  2. juunil kell 11.25 sai häirekeskus teate, et Tartu linnas Aardla tänaval toimus tööstushoone laos lahusti plahvatus ning inimesi evakueeritakse. Sündmuskohal tõsteti ohuaste kõrgele ehk kolmandale astmele, sest tuleoht oli suur teistele kemikaalimahutitele. Kohapeale paluti liiklust reguleerima ka politseid, et päästeautod paremini sündmuskohale ligi pääseksid. Hoones asus tööle kaks suitsusukelduslüli: üks tegeles kustutus- ja jahutustöödega hoones sees, teine lõik kontrollis ruume. Päästjad ventileerisid nähtavuse parandamiseks ruume ning jahutasid mahuteid. Politsei sulges ka Aardla tänava liikluse. Et sündmuskohast paremat ülevaadet saada, lasti üles droon.

Kell 12.51 tuli teade, et tulekahju on lokaliseeritud ning jätkuvad järelkustutustööd, mille käigus otsiti väiksemaid tulekoldeid ning kontrolliti üle teise korruse ruumid. Tööd raskendasid suures koguses maha voolanud erinevad kemikaalid, mille aurud olid mürgised, tule- ja plahvatusohtlikud. Seetõttu töötasid kõik päästemeeskonnad hoones hingamisaparaatidega ning kasutusel oli ka suitsupump. Üks päästja vajas meedikute abi, kuid pärast turgutamist lubati ta tagasi tööpostile. Kustutustööde käigus selgus, et tulekahju tõttu oli purunenud veel mahuteid. Kuna reostus oli lokaalne, siis lähedal elavatele inimestele õnneks ohtu ei olnud.  Sündmuskohal tegelesid kustutustöödega Annelinna, Tabivere ja Tartu kutselised ja Palamuse vabatahtlikud päästemeeskonnad, appi sõitis ka Tartu vahuhaagis.

Ettevõtte esindajate sõnul plahvatas laos ksüleenimahuti, milles oli umbes 500 liitrit ainet. Tulekahjus hävis ka üks tonnine nitrolaki nõu. Päästjad tegid turvakaamera salvestust vaadates kindlaks tulekahju arvatava tekkepõhjuse. Salvestuselt oli näha, et plahvatus tekkis ilmelt staatilisest elektrist, kui üks töötaja valas ainet mahutisse juurde. Sama töötaja sai ka kergelt viga ning vajas kohapeal arstiabi.

Päästesündmus lõpetati kella 19.35ks, kuid omanikud jäid sündmuskohta valvama. Hommikul tuleb üks päästemeeskond oma mõõteriistadega õhu kvaliteeti kontrollima. Siis selgub, kas omanikud saavad hoonesse siseneda või tuleb ruume edasi tuulutada.

 

  1. juunil kell 14.47 teatati liiklusõnnetusest Tartu vallas Kõrveküla alevikus, kus kokku olid põrganud sõiduauto ja veoauto. Päästjad eemaldasid sõidukitel süttimisohu, reguleerid kohapeal liiklust ning lõpuks koristasid tee autotükkidest ja sinna valgunud vedelikest.

 

Kell 15.02 sai häirekeskus teate, et Tartu vallas Kõrveküla alevikus Haava tänaval süttis pesumajas triikimisliin, inimesed olid hoonest juba väljunud. Päästjad kustutasid põlengu ning ventileerisid ruumid. Kella 15.41ks oli tulekahju likvideeritud. Tulekahju tekkepõhjus ei ole praegu teada.

 

Kell 15.51 teatati kulupõlengust Tartu linnas Liiva tänaval. Päästjate saabudes kustutasid linnaelanikud aiavoolikuga juba põlengut, nii et päästjatel tuli umbes 40-ruudune põlenguala lihtsalt üle kasta.

 

Valgamaa

 

  1. juunil kell 14.53 kutsuti päästjad Valga valda Valga linna Peetri  tänavale, kus põles prahihunnik. Päästjad kustutasid umbes kaheruutmeetrise oksa- ja lehehunniku.

 

Viljandimaa

 

  1. juunil kell 10.04 sai häirekeskus teate, et Mulgi vallas Ärikülas põleb turbaaun. Kohapeal selgus, et turbaaun oli süttinud 10 meetri pikkuselt. Päästjad lasid turba kopaga laiali lükata, et tulekolletele paremini ligi pääseda, ning kastsid veega üle.  Päästesündmus lõpetati kell 14.39ks.

 

Võrumaa

 

  1. juunil teatati liiklusõnnetusest Võru linnas Tallinna maanteel, kus sõiduauto oli sõitnud vastu tänavavalgustusposti, misjärel kukkus see sõiduteele. Päästjad koristasid tee autotükkidest ja sinna valgunud vedelikest. Sündmusest teavitati ka elektrikuid. Treiler viis avariilise sõiduki sündmuskohalt minema. Pilt lisatud

 

Vaata ka:

dylan nolte RSsqjpezn6o unsplash

Täna võib lotoõnn naeratada just neile 2 tähemargile

Täna, reede 23 veebruaril 2024, on kaks tähemärki, kellel on eriti hea võimalus lotoga võita:

ingel

Ingli Sõnum: Reede 23. veebruar 2024

Tänase ingli sõnum kutsub teid üles usaldama oma intuitsiooni ja sisemist tarkust. Teie sees on

error: Sisu on kaitstud!