Neljapäev , 29 veebruar 2024
Erakorralised uudised
euro

OLULINE: Riigikogu toetas maksusoodustuste kaotamist ja tulumaksu tõstmist

Riigikogu võttis teisipäeva varahommikul öö läbi kestnud opositsiooni vastuseisust hoolimata vastu valitsuse usaldusküsimusega seotud seaduse, mille kohaselt kaovad mitmed maksusoodustused, tõuseb tulumaks ning regresseeruv maksuvaba tulu asendub ühtse maksuvaba tuluga.

Valitsuse algatatud tulumaksuseaduse ja kaitseväeteenistuse seaduse muutmise seaduse vastuvõtmise poolt hääletas 58 ja selle vastu oli 33 riigikogu liiget.

Seaduse kohaselt kaob alates 2024. aastast füüsilise isiku täiendav maksuvaba tulu lapse ülalpidamise korral ja abikaasa eest ning õigus arvata oma maksustatavast tulust maha eluasemelaenu intressid.

Füüsilise isiku ja äriühingu tulumaksumäär tõuseb alates 2025. aastast kahe protsendipunkti võrra ehk 22 protsendile. Samas kaob 14-protsendine soodusmäär äriühingute regulaarselt jaotatavalt kasumilt ja sellega seoses ka füüsilisele isikule makstud dividendilt kinnipeetav seitsmeprotsendine tulumaks.

Kui algse eelnõu kohaselt pidi 14 protsendilt 22 protsendile tõusma ka krediidiasutuste avansilise makse määr, siis teise lugemise eel tegi valitsus eelnõusse muudatuse, mille kohaselt kasvab avansilise makse määr plaanitust vähem ehk 18 protsendile.

Alates 2025. aastast kaob seaduse kohaselt regresseeruv maksuvaba tulu ning kehtestatakse ühtne maksuvaba tulu 700 eurot kuus ehk 8400 eurot aastas. Erandiks on vanaduspensioniealised, kelle maksuvaba tulu võrdub keskmise vanaduspensioniga.

Eelnõu läbis riigikogus esimese lugemise 17. mail. Tähtajaks esitasid saadikud sellele 377 muudatusettepanekut. 8. juunil otsustas valitsus siduda eelnõu vastuvõtmise teise lugemise eel usaldusküsimusega, võttes seega üle ka juhtivkomisjoni kohustused. Valitsuse usaldusküsimusega seotud eelnõule esitatud muudatusettepanekuid hääletamisele ei panda.

Riigikogu erakorraline istung jätkub teisipäeva hommikul vastavalt päevakorrale eelnõude teise ja kolmanda lugemisega ning kavas on veel hulk usaldusega seotud hääletusi. Erakorraline istungjärk kestab kuni päevakorra ammendumiseni.

Err.ee

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 28 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 20. aprill) Tunned end väsinuna ja vajad puhkust. Võib tekkida romantiline

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

error: Sisu on kaitstud!