Vilniuses Vene saatkonna juures värvus tiigi vesi veripunaseks

Leedu pealinnas Vilniuses Vene saatkonna juures värviti tiigi vesi punaseks, seda protestiks Venemaa tegevuse vastu Ukrainas.

Leedu ujumise olümpiavõitja Rūta Meilutytė ujus üle selle veripunase tiigi, et tõsta esile sõja koledusi. Häppeningi nimi oli „Läbi ujumine”, mille eesmärk oli toetada Ukraina inimesi Venemaa poolt toime pandud genotsiidi puhul, rääkis üks ettevõtmise autoritest, kunstnik Berta Tilmantaitė.

Naaberriigis Lätis muudeti Vene saatkonna juurde viiva tänava nimetus Ukraina Vabaduse Tänavaks. Tänava juures on silt kirjaga: Putin, Haag ootab sind.

Tilmantaitė ütles, et aktsiooni eesmärk on kutsuda üles mitte jääma ükskõikseks sõja olukorras, kus on vaja kaitsta inimelusid, vabadusi ja nende Ukraina inimeste demokraatlikke õigusi, keda piinatakse, vägistatakse ja tapetakse, vahendab Daily Mail.

Ühtlasi on eesmärk mõjutada selliseid riike nagu Saksamaa, mis pole nõus välja astuma ja ühinema sanktsioonidega, eelistades raha inimeste eludele.

Punane värv tiigis on looduslik, see pole keskkonnale ohtlik.

Allikas. Eestinen.fi

Vaata ka:

1280px Kristen Michal 2011

Peaminister Kristen Michal osaleb täna Ukraina toetuseks Kiievis toimuval tippkohtumisel

Eesti peaminister Kristen Michal viibib 24. veebruaril, Venemaa agressiooni kolmandal aastapäeval, Ukraina pealinnas Kiievis koos

roolijoodik

24.02.25 Ööpäevaga tabati 23 roolijoodikut

Eile 23.02.24 toimus 1 inimkannatanutega liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused